Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuNotowania spółki SUNEX SA (SNX) zaliczyły na dzisiejszej sesji wzrost na ponad 20%! Aktualnie kurs znajduje się przy poziomie 6,40 zł zyskując 18,5%. Tym samym cena znalazła się na ponad dwuletnich maksimach.


W ostatnim raporcie ze stycznia możemy przeczytać, że: “Zarząd SUNEX S.A. (“Spółka”, “Emitent”) informuje po wystawieniu wszystkich faktur sprzedaży, iż obrót zrealizowany w IV kwartale 2018 roku wyniósł 13.852.635,60 PLN i jest wyższy od obrotu za IV kwartał 2017 roku o 90,48%. Jednocześnie łączne przychody ze sprzedaży w roku 2018 wyniosły 57.547.814,03 PLN i przekraczają przychody wygenerowane w roku 2017 o 48,21%. Realizacja powyższego poziomu przychodów ze sprzedaży była możliwa dzięki istotnemu zwiększeniu skali sprzedaży na głównych rynkach zbytu Spółki: niemieckim i polskim, jak i wyraźnym wzrostem przychodów ze sprzedaży na rynku włoskim i rumuńskim.”

Spółka SUNEX S.A. jest czołowym producentem innowacyjnych rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii. Firma powstała w 2002 roku w Raciborzu. Oferuje Klientom m. in.:Pompy Ciepła, kolektory słoneczne, termosyfony, systemy montażowe, nośnik ciepła, regulatory solarne. Około 60 procent wyprodukowanych wyrobów firmy trafia za granicę. Spółka rozwija się dzięki coraz większym zainteresowaniu energią słoneczną, jako oszczędnym i ekologicznym sposobem ogrzewania.

Sytuacja techniczna na wykresie

Od dłuższego czasu nie można było przeprowadzić żadnej analizy technicznej na wykresie. Kurs od dwóch lat nie wykazywał większej zmienności. Ruch, który teraz obserwujemy może wpisywać się w formację spodka pochodzącą z klasycznej analizy technicznej. formacja może zwiastować dalsze wzrosty na spółce. aktualnie oporem jest poziom 7,00 zł, czyli poziomy maksymalne z lutego 2016 roku.

Orbex


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here