Naga MarketsAkcje Spotify najdroższe od 19 m-cy. Spółka podpisała kontrakt z gwiazdą serwisu YouTubeNotowania Spotify Technology S.A. podskoczyły o 8,4% podczas wtorkowej sesji NYSE po ogłoszeniu wieloletniego kontraktu na wyłączne licencjonowanie przez Spotify bardzo popularnego podcastu “The Joe Rogan Experience”, prowadzonego przez gwiazdę YouTube Joe Rogana.

  • Kurs Spotify dzięki informacji o kontrakcie z Joe Roganem wzrósł we wtorek o 8,4%.
  • Notowania Spotify przekroczyły już poziomy z lutego sprzed spadków związanych z pandemią Covid-19.
  • Według analityków wpływ podcastu Joe Rogana na przychód Spotify w 2021 r. może wynieść nawet 3%.

Spotify: notowania znowu rosną po kontrakcie z Joe Roganem

Spotify na deal wyłożyło rzekomo ponad 100 mln dol., co nie jest zaskakujące biorąc pod uwagę niezwykłą popularność internetowego show. Podcasty Joe Rogana pobrane zostały już łącznie ponad 190 mln razy i były najczęściej wyszukiwanym podcastem na Spotify od długiego czasu.

Kontrakt zakłada wyłączność Spotify w publikowaniu podcastów, jednak Joe Rogan nadal będzie miał twórczą kontrolę nad swoim programem. Pełen zasób ponad 1200 już wydanych podcastów będzie dostępny na platformie Spotify od września 2020 r.

Zobacz również: Lenovo: zysk netto spadł o 64%, ale to i tak lepiej niż oczekiwano

CMC
Sprawdź nowość - koszyki akcji. Efektywne kosztowo. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Tak duży deal z jednym z najbardziej znanych twórców podcastów wpisuje się w politykę zakupową Spotify, który w 2019 r. wydał niemal 500 mln dol. na pozyskanie praw do wyłącznej publikacji popularnych podcastów. Spotify wierzy, że takie działania przysporzą platformie rangę największego serwisu streamingowego audio na świecie.

Spotify: akcje w górę o 8,4% po dealu z Joe Roganem
Notowania Spotify Technology S.A. na NYSE. Źródło: tradingview.com

To zdanie zdają się podzielać analitycy i inwestorzy. Akcje Spotify na NYSE już przekroczyły lutowe wartości sprzed kryzysu pandemii Covid-19 osiągając we wtorek wartość 175,03 dol. wzrastając w ciągu sesji o 8,4%. Możliwe, że notowania już wkrótce zaatakują rekordowy poziom 196,28 dol. osiągnięty w lipcu 2018 (uwzględniając splity akcji). W tym momencie roczna stopa zwrotu z akcji Spotify wynosi 17%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here