whitebit

logo DataWalkCena akcji spółki DataWalk wzrosła podczas wtorkowej sesji o 11%, bo aż z 32,30 zł, na 34,60 zł. Jest to poziom najwyższy od 7 listopada, kiedy spadek wyniósł 20%. Maksimum wtorkowe osiągnęła przy zwyżce o nawet 17%. Potem jednak uległa lekkiej przecenie. Mierząc od dołków z piątkowego poranka jest to zmiana poziomu notowań w górę o nieco ponad 14%. Wpływ na tą sytuację mógł mieć ogłoszony przez spółkę dziś komunikat.

Cena akcji DataWalk wzrosła o 14%

Zachowanie kursu spółki DataWalk jest od kwietnia bardzo ciekawe, choć raczej wyraża pesymizm inwestorów. W połowie kwietnia zanotowano gwałtowną zwyżkę o blisko 30%, która potem przerodziła się w obniżkę o prawie 35%. Ta tendencja spadkowa na początku lipca zmieniła się w kolejny szybki wzrost o prawie 80% wartości ceny akcji. Potem jednak, do początku listopada nastąpiła przecena o blisko 65%.Aktualnie od trzech dni kurs rośnie. Od piątku zwyżka wynosi już blisko 14%. Bardzo możliwe, że rozpocznie to nową tendencje wzrostową. Wielu się pewnie zastanawia jaka jest przyczyna tych wysokich wtorkowych notowań. Można przypuszczać, że dzisiejszy rajd kursu został w jakimś stopniu spowodowany ogłoszonym przez spółkę komunikatem.

Członek Zarządu nabywa akcje

Podczas wtorkowej sesji napłynął komunikat od spółki. Została ona poinformowana przez członka zarządu – Pana Krystiana Piećko – o poczynionych przez niego transakcjach. Zdecydował się on na nabycie 800 wolumenów akcji spółki DataWalk S.A. po cenie 32,3 zł, co daje łączną sumę zakupu 25 840 zł.

O spółce

DataWalk S.A. to polska spółka z siedzibą we Wrocławiu. Zajmuje się tworzeniem oprogramowań służących do analizy dużych ilości danych, tzw. big data. Najbardziej znanymi klientami przedsiębiorstwa są Ministerstwo Finansów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych. Firma została założona w 2011 roku, a od 2019 roku jest notowana na rynku głównym warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem


Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Zajmuje się rynkiem akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych. Zaangażowany w szereg projektów, student Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pasjonuje się dziennikarstwem. Godzinami może dyskutować o rynku kapitałowym i transakcjach na Giełdzie Papierów Wartościowych. Wielokrotny uczestnik Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, którą zawsze kończył z dobrym wynikiem. Pełen ambicji nieustannie chce poszerzać swoje doświadczenie i kompetencje w szerokim wachlarzu zainteresowań poprzez doskonałą organizację czasu.