Naga MarketsclienteleClientele Ltd., południowoafrykański holding ubezpieczeniowy notowany na Johannesburg Stock Exchange zanotował rekordowy spadek zaraz po tym gdy jeden z uczestników rynku aktywował zlecenie sprzedaży po każdej cenie.


Notowania, których tegoroczna średnia wyniosła 14,98ZAR osunęły się o 99% do poziomu 0,21ZAR w środę (21 kwietnia) gdy 488 papierów przeszło z rąk do rąk po tej cenie – zgodnie z danymi, które podaje Bloomberg. Sytuacja niemal natychmiastowo powróciła do normy. Nie zmienia to jednak faktu, że w oknie kilku godzin doszło do obrotu łącznie na 59 tysiącach akcji, co stanowi 86% trzymiesięcznej dziennej średniej.

Źródło: Bloomberg
Źródło: Bloomberg

„Cały proces był wynikiem wejścia w rynek klienta, który najprawdopodobniej omyłkowo, wystawił zlecenie sprzedaży bez limitu cenowego. Zlecenie ask dopasowywało się więc do wszystkich zleceń bid dostępnych w arkuszu” – sprawę komentował Peter Redman, będący częścią zespołu nadzorczego giełdy w Johannesburgu.

Spółka Clientele, która posiada swoją siedzibę w Johannesburgu oferuje ubezpieczenia na życie, pogrzebowe, oraz produkty prawne i zdrowotne. W tym momencie wartość rynkowa wynosi około $300 milionów dolarów (zgodnie z danymi, które podaje Barclays Group Africa Ltd.).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here