Naga Marketsdiamonds-have-been-a-symbol-of-luxury-and-have-been-of-great-value-since-it-was-discovered-ages-agoAustralijska spółka Lucapa Diamond Company ma sieć kopalni diamentów w południowej Afryce. Firma właśnie ogłosiła znalezienie olbrzymiego diamentu w Angoli. Znalezisko ma 400 karatów. Akcje spółki błyskawicznie wystrzeliły w górę.


Klejnot ma dokładnie 404,2 karaty, czyli około 80 gramów. To czwarty z diamentów mających ponad 100 karatów znalezionych w prowincji Lunda Norte w Angoli. Poprzedni rekord dla tego kraju wynosił 217,4 karaty, znany jest pod wdzięczną nazwą Angolan Star.

Te artykuły również Cię zainteresują
Znalezionemu diamentowi nadal daleko do rekordzistów, kamień jest obecnie na 27. miejscu wśród największych diamentów na świecie. Bazując na przeciętnych cenach, diament jest wart sam w sobie około 800 tys. USD. Jednak po pocięciu na mniejsze i poszlifowaniu łączna wartość uzyskanych klejnotów będzie warta nawet kilkanaście milionów dolarów.

karaty
Lista największych nieobrobionych diamentów na świecie. Źródło: Wikipedia

Akcje Lucapa Diamond Company zyskały ponad 30% w ciągu zaledwie kilkunastu minut od ogłoszenia znaleziska. Obecnie akcje nieco spadły, ale nadal podczas jednej sesji zyskały ponad 25%.

Inwestować w kontrakty na S&P500 możesz dzięki Admiral Markets

Od rozpoczęcia działania w Lulo, firma wydobyła nieco ponad 10 000 karatów diamentów, nie licząc rekordzisty. W ostatnim kwartale minionego roku firma zanotowała rekordowe wyniki sprzedaży w wysokości 8,1 mln USD.

lucapa
Akcje firmy wystrzeliły dziś w górę w minuty po ogłoszeniu znaleziskaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here