Naga MarketsS&P 500: Najlepszy sierpień od 1986 roku. Spory wkład spółek ponownie otwartych po lockdownieNa fali pandemii koronawirusa znacznie zyskały spółki technologiczne, a także biotechnologiczne. Jednak w sierpniu ich blask przyćmiły nieco akcje spółek, które ponownie otworzyły się po lockdownie. Wśród firm z indeksu S&P 500 zyskujących najwięcej, znajdziemy m.in. operatorów linii lotniczych, statków wycieczkowych, czy kasyn.

  • Indeks S&P 500 zyskał w sierpniu ponad 7 proc.
  • Był to najlepszy sierpień od 1986 roku
  • Istotny wkład we wzrost miały spółki ponownie otwierające się po lockdownie

Już nie tylko spółki technologiczne

Spółki technologiczne miały za sobą bardzo dobry miesiąc, na co wskazuje 11-procentowy wzrost indeksu Nasdaq 100 w porównaniu z ponad 7-procentową zwyżką S&P 500. Nie sposób jednak pominąć silnego wzrostu spółek, których dotyczyły obostrzenia mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się COVID-19.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

– Kiedy patrzę na mój portfel i widzę to, co było najlepsze w ciągu ostatnich 30 dni, tak naprawdę akcje, które osiągnęły najlepsze wyniki, to akcje spółek ponownie otwierających się – powiedział Andrew Slimmon, starszy menedżer portfela w Morgan Stanley Investment Management. Jak zauważył Slimmon, akcje spółek ponownie otwartych po lockdownie są krótkoterminowo wykupione, ale wierzy on, że czeka je kolejnych ruch w kierunku północnym.

Spółki Royal Caribbean Cruises Ltd. oraz MGM Resorts International wzrosły w sierpniu o około 40 proc. Z kolei Norwegian Cruise Line Holdings Ltd. oraz Delta Air Lines Inc. zyskały  po około 25 proc. Okazuje się zatem, że najlepszy pod względem wzrostu sierpień od 1986 roku nie był napędzany jedynie przez technologicznych gigantów.

S&P 500 ponownie testuje 3500 pkt

Notowania kontraktów terminowych E-mini na indeks S&P 500 wzrosły w sierpniu o 7,21 proc., a szczyt został ustanowiony na poziomie 3524 pkt. Jedynie 4 sesje w trakcie całego miesiąca były spadkowe, a przez resztę czasu rynek kontrolowali kupujący.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
Kontrakty terminowe E-mini na indeks S&P 500 – wykres dzienny

Jak widać na wykresie dziennym powyżej, jedna ze wspomnianych spadkowych sesji miała miejsce wczoraj. Osunięcie było jednak nieznaczne, jedynie o 0,16 proc. Kluczowe wsparcie w przypadku głębszego cofnięcia znajduje się w obrębie poziomu 3400 pkt.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here