Naga MarketsAkcje Snapchata w górę o 28% na nowe rekordowe szczyty!Kurs akcji Snap Inc. wystrzelił do historycznych maksimów w środę po tym, jak we wtorek wieczorem spółka opublikowała świetne wyniki finansowe, które okazały się znacznie lepsze niż wcześniej oczekiwano. Zwyżka na akcjach Snap pociągnęła za sobą także inne spółki technologiczne.

  • Snap Inc. jest właścicielem niezwykle popularnej aplikacji Snapchat, której używa dziennie przeciętnie 249 mln użytkowników, jak wynika z nowego raportu
  • To aż o 18% więcej niż rok temu
  • Przychody Snap Inc. w III kw. wzrosły aż o 52% w ujęciu rocznym

Snapchat na nowych maksimach

Notowania Snap Inc. w środę otworzyły się gigantyczną luką, która zapoczątkowała ekstremalną zwyżkę do nawet aż 38,89 dol. w notowaniach intraday osiągając wtedy dzienny wzrost aż o 36,7%. Ostatecznie, na zamknięciu akcje Snap Inc. wykazały cenę 36,50 dol., czemu odpowiadała zwyżka o 28,30%.

Akcje Snapchata w górę o 28% na nowe rekordowe szczyty!
Notowania Snap Inc. Źródło: tradingview.com

Rzecz jasna, to rekordowa cena zamknięcia kursu akcji Snap Inc., który od początku tego roku wzrósł już o 123,52%.

Notowania spółki wystrzeliły jak z procy dzięki fantastycznym wynikom finansowym za III kw. 2020 r., który opublikowany został we wtorek po głównej sesji na NASDAQ (więcej o raporcie tutaj).

Oczekiwania analityków zostały dalece przekroczone, a szczególnie zaskoczył znaczny wzrost przychodów z reklam po części dzięki wpływowi pandemii COVID-19 na większe wykorzystanie platformy.

Zobacz również: Akcje Snapchata aż o 23% w górę po sesji! Świetne wyniki za III kw.

Twitter i Pinterest również mocno w górę w środę

Na zwyżce kursu Snapchata skorzystali także inni giganci mediów społecznościowych. Kurs Twitter Inc. poszybował w środę w górę aż o 8,39%, natomiast notowania Facebook Inc. zyskały 4,17%.

Akcje Snapchata w górę o 28% na nowe rekordowe szczyty!
Notowania Pinterest Inc. Źródło: tradingview.com

Kurs Pinterest Inc. wspiął się na nowe maksima wszechczasów dzięki jednodniowej zwyżce o 8,95%. Kurs popularnej aplikacji związanej z kolekcjonowaniem materiałów wizualnych związanych z zainteresowaniami od początku roku zyskał aż 164%

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here