Naga MarketsAkcje Snapchata aż o 23% w górę po sesji! Świetne wyniki za III kw.Kurs akcji Snap Inc. eksplodował w handlu posesyjnym na NASDAQ po opublikowaniu fantastycznych wyników za II kw. we wtorek po głównej sesji. Jeśli notowania w głównej sesji wespną się na poziomy z pre-marketu, akcje Snap Inc. podrożeją do największych wartości w historii.

  • Akcje Snapchata w wyniku pandemii spadły do 8,37 dol. na zamknięciu w dołku z 18 marca
  • Od tamtego czasu kurs akcji spółki wzrósł aż o 239%
  • Natomiast od początku roku akcje podrożały o niemal 75%

Kurs akcji Snapchata otworzy notowania nowym szczytem?

Akcje Snap Inc. od dołka pod koniec sierpnia, gdy potaniały one nawet do 20,68 dol., wzrosły już o 37,6% do 28,45 dol. na zamknięciu we wtorek.

Akcje Snapchata aż o 23% w górę po sesji! Świetne wyniki za III kw.
Notowania Snap Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Sprawiło to, że akcje wybiły powyżej maksimum wszechczasów notowań intraday na 29,44 dol., które wyznaczone zostało dzień po debiucie w 2017 roku.

Ten poziom zostanie zapewne pobity już w środowej sesji, ponieważ w notowaniach przedsesyjnych na NASDAQ, akcje Snap Inc. drożeją aż o ponad 23% do 35,11 dol. Za tak nieprawdopodobną zwyżką kursu stoją świetne wyniki finansowe, jakie spółka osiągnęła w III kw. 2020 r.

Zobacz również: Akcje Netflixa mocno w dół. Rozczarowujące wyniki finansowe

Snapchat: znaczny przyrost użytkowników

Spójrzmy jednak najpierw na statystyki przedstawiające działania Snap Inc., którego głównym produktem jest znany serwis społecznościowy Snapchat. Dzienna liczba użytkowników (znana także jako DAU – ang. daily active users) wzrosła aż o 18% w ujęciu rocznym do 249 mln w III kwartale 2020 roku. To więcej niż przeciętnie zakładali analitycy, którzy przewidywali 244 mln, jak wynika z danych IBES od Refinitiv. Takiego wyniku przewidywali oni dopiero w kolejnym trzymiesięcznym okresie rozliczeniowym.

Snap podał także prognozy na kolejny kwartał, według którego dzienna liczba aktywnych użytkowników ma wzrosnąć do 257 mln w IV kw. 2020 r.

Przechodząc do kwestii stricte finansowych, przychody Snap Inc. wzrosły aż o niebagatelne 52% do 679 mln dol., przebijając uśrednione oczekiwania analityków aż o ponad 22%! Ich przeciętna ocena mówiła bowiem o 555,9 mln dol.

Zdaniem ekspertów taki wzrost wynika z wykorzystania kluczowej dla Snapchata metody przedstawienia reklam w aplikacji, które wyświetlają się w postaci bardzo krótkich spersonalizowanych przejść między ekranami wiadomości.

ARPU, czyli przeciętny przychód na użytkownika wyniósł 2,73 dol., czyli aż o 28% więcej rdr. Strata netto Snap Inc. spadła do 199,8 mln dol. czyli 14 centów na akcję, mniej niż 16 centów na akcję i 227,37 mln dol. w roku poprzednim.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here