Naga MarketsAkcje Shoper SA rosną o ponad 8% po przejęciu Shoplo. Tak drogo jeszcze nie byłoShoper, właściciel najpopularniejszej w Polsce platformy e-commerce do prowadzenia sklepu internetowego w modelu SaaS przejął spółkę Shoplo za 17,5 mln zł. Dziś akcje Shoper mocno zwyżkują do nieobserwowanych wcześniej poziomów.

Shoper przejmuje Shoplo

Shoper udostępnia swoim użytkownikom zainteresowanym prowadzeniem własnej sprzedaży w kanale online, kompleksowy ekosystem do funkcjonowania na rynku e-commerce. Głównym jego elementem jest rozbudowana, ale prosta w obsłudze platforma do tworzenia i prowadzenia własnego sklepu internetowego, wokół której Spółka oferuje szereg usług dodatkowych, pozwalających na zwiększenie wielkości oraz efektywności sprzedaży swoich klientów.— Na podstawie umowy spółka [Shoper] nabyła 1 766 udziałów w Shoplo o wartości nominalnej 50 zł każdy stanowiących 100% kapitału zakładowego i uprawniających do 100% głosów na zgromadzeniu wspólników Shoplo. Cena udziałów w Shoplo wyniosła 17 490 000 zł z czego w dniu zawarcia umowy Shoper zapłaci na rzecz sprzedającego kwotę stanowiącą 80% ceny – czytamy w komunikacie.

— Dzięki tej inwestycji znacząco zwiększamy udział w rynku sklepów internetowych i powiększamy grono klientów o blisko 5 tysięcy firm prowadzących handel internetowy. Zyskają oni dostęp do szerokiej oferty usług, które będą wspierać ich rozwój sprzedaży i efektywność operacyjną – powiedział prezes Shoper Marcin Kuśmierz.

Spółka Shoper zadebiutowała 9 lipca br. na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Wartość oferty publicznej akcji wyniosła 363 mln złotych. 

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Akcje drożeją o prawie 40% od czasu debiutu

Pierwsza sesja handlowa akcji Shoper na GPW otworzyła się po cenie 54 zł za akcję. Jeszcze w lipcu cena maksymalna uplasowała się na poziomie 66,50 zł.

invest

Od czasu ustanowienia lipcowego szczytu do ubiegłego tygodnia cena poruszała się bokiem. Silne wybicie w górę nastąpiło 17 sierpnia, kolejnego dnia po publikacji wyników finansowych za I półrocze.

Dziś, w następstwie informacji o przejęciu Shoplo, trend wzrostowy jest kontynuowany, a cena na poziomie 74,60 zł daje niemal 40-procentowy wzrost od kursu z dnia debiutu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed giełda | kurs korony szwedzkiej do złotówki | stalprodukt kurs | famur akcje | notowania oncoarendi | kursy kryptowalut prognozy | gpw intercars |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here