Naga MarketsAkcje Sanwil napompowała "nadinterpretacja"? AMR opublikowała komentarzW dniu 15 maja br. (piątek) do mediów trafił materiał prasowy o trwających rozmowach nt. współpracy pomiędzy Agencją Rezerw Materiałowych (AMR) a firmą Sanwil. Komunikat oraz następująca po nim publikacja w Pulsie Biznesu zostały mylnie zinterpretowane przez inwestorów i część mediów, a zarówno spółka, jak i Agencja nie podpisały pomiędzy sobą żadnej umowy, wynika z oświadczenia które otrzymała redakcja Comparic.pl.

Sanwil i AMR bez umowy: miejsce miała nadinterpretacja i nieopatrzny błąd

 

Te artykuły również Cię zainteresują
– Zarówno w publikacji w dzienniku „Puls Biznesu”, jak i w treści informacji prasowej nie pojawiło się słowo „umowa” lub jego synonimy, mogące świadczyć o podpisanym porozumieniu lub kontrakcie pomiędzy oboma podmiotami. Jednocześnie w materiale prasowym można przeczytać, że warunkiem uzyskania kontraktu jest przejście wszystkich wymaganych badań i uzyskanie certyfikatów potwierdzających, że produkty spełniają wymagane normy i są bezpieczne. Proces ten trwa nawet do kilku tygodni – napisano w oświadczeniu.

Informacja o rzekomo podpisanej umowie pomiędzy firmą Sanwil oraz Agencją Rezerw Materiałowych pojawiła się w kilku serwisach internetowych, między innymi na łamach Comparic.pl. Jeszcze w piątek doniesienia krążące w polskiej sieci komentowała sama spółka, w poniedziałek uczyniła to natomiast AMR.

– W związku z pojawiającymi się informacjami medialnymi i licznymi pytaniami, kierowanymi do Sanwil Holding S.A. (dalej: “Emitent” albo “Spółka”) przez Akcjonariuszy Spółki, Zarząd Emitenta informuje, że na moment przekazania niniejszego raportu nie została podpisana żadna umowa pomiędzy spółką zależną Emitenta: Sanwil Polska Sp. z o.o., a Agencją Rezerw Materiałowych – komentował Sanwil.

AMR jednocześnie przyznała, że po wysyłce materiału prasowego do mediów, na koncie Twitterowym Agencji pojawił się nieopatrznie zacytowany błędny fragment publikacji pochodzący z jednego portalu. Prezes AMR, Michał Kuczmierowski, zaznacza, że nie było intencją Agencji wprowadzić w błąd środowiska polskich inwestorów.

Akcje Sanwil rosną w poniedziałek o 25%

– Podkreślam, że nie było naszą intencją wprowadzanie w błąd środowiska inwestorów oraz akcjonariuszy spółki Sanwil. Jesteśmy świadomi tego, że informowanie o podpisanych umowach ma realny wpływ na wyceną giełdową podmiotów notowanych na GPW, a podawanie nieprawdziwych wiadomości jest zwykłą spekulacją, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby treść materiału prasowego wiernie oddawała stan naszych rozmów i uzgodnień z firmą Sanwil – komentował M. Kuczmierowski z AMR.

Akcje Sanwil w maju zyskują ponad 160%, testując najwyższe poziomy cenowe od marca 2012 roku. Sprostowania, które publikowała spółka i AMR nie zaszkodziły w żaden sposób notowaniom, które w poniedziałek rosną o kolejne 25%, testując poziom 2,62 zł, znajdując się w niedużej odległości od tegorocznych maksimów.

Akcje Sanwil. Źródło: Tradingview.com

Jednocześnie żywię głęboką nadzieję, że zamieszanie komunikacyjne, które powstało wokół naszej współpracy z firmą Sanwil nie wpłynie na negatywne postrzeganie tejże spółki przez KNF oraz całe środowisko inwestorskie, a sposób wypełniania przez nią obowiązków informacyjnych nie będzie budzić więcej wątpliwości – podsumowano w oświadczeniu.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPaweł Szczeszek zrezygnował z funkcji prezesa Kogeneracji
Następny artykułTygodniowy przegląd setupów od Niala Fullera, 25 – 29 maja 2020
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here