Odział Santander BankKurs akcji spółki Santander Bank Polska, jednego z najpopularniejszych banków działających na krajowym rynku, spadał podczas sesji z ubiegłego piątku o około 2,19%. Akcje taniały o 0,35 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 15,63 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek 1,45% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niskich obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 15,65 zł. Była to sesja nie zmieniająca znacząco układu technicznego. W sumie od końca kwietnia przecena sięga już blisko 25%.


Akcje Santander Bank z mocną przeceną

Notowania spółki nie wyglądają najlepiej. Spoglądając na wykres tygodniowy widać, że od końca kwietnia mamy do czynienia z potężnymi spodkami sięgającymi 25% wartości. Na tym wykresie widać także, że kurs niedawno przełamał poziom dołków z drugiej połowy 2018 roku. Jesteśmy więc najniżej od kilku lat, a na wykresie poza poziomem okrągłych 300 zł kolejne wsparcie znajduje się przy dołku z 2016 roku w rejonie 280 zł. Perspektywa na najbliższy okres to więc zainicjowanie korekty lub też dalsze spadki. Sytuacja techniczna nadal więc jest dla spółki negatywna.

santander 12.08.2019
Kurs akcji Santander 12.08.2019, źródło: xStation 5

Bank przegrywa proces o kredyt we Frankach

W miniony piątek w mediach pojawiła się informacja o tym, że Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał za uzasadnione roszczenia dotyczące kredytu we frankach szwajcarskich. Zgodnie z wyrokiem Santander Bank ma zwrócić kredytobiorcy ponad 42000 zł pobranego nienależnego świadczenia. W ocenie poszkodowanej, bank w sposób niedozwolony dokonał przeliczenia salda kredytu udzielonego i wypłaconego w złotych na kwotę wyrażoną we frankach szwajcarskich. Sąd uznał, że poszkodowana zapłaciła bankowi 124,5 tysiąca zł, podczas gdy powinna zapłacić 81,9 tysiąca zł. Nakazano więc zwrot różnicy wynoszący 42,5 tysiąca zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here