Naga MarketsOdział Santander BankAkcjonariusze Santander Banku Polska SA, mają powody do zadowolenia. Kurs znajduje się dziś na najwyższych poziomach w tym roku. Aktualnie za jedną akcję trzeba płacić 405 zł. Tendencję wzrostową na tej spółce możemy już obserwować w zasadzie od listopada 2018 roku, a wybicie strefy opornej przy 380 zł za akcję potwierdza trend wzrostowy.


Santander Bank Polska SA (w latach 2001 -2018 znany jako Bank Zachodni WBK SA) jest trzecim pod względem wielkości aktywów bankiem w Polsce. W czerwcu 2001 roku rozpoczęto obrót akcjami banku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Bank wchodzi w skład indeksu WIG30. Grupa kapitałowa Santander Bank Polska S.A. skupia spółki zajmujące się działalnością maklerską, zarządzaniem aktywami, funduszami inwestycyjnymi, leasingiem, faktoringiem, usługami ubezpieczeniowymi bancassurance oraz private bankingiem.

Zobacz także: Przegląd GPW – Enea i Fabryka Maszyn Famur w górę, traci Kernel

Sytuacja techniczna na wykresie

Po wybiciu strefy oporowej przy poziomie 380 zł za akcję, wzrosty przyspieszyły. Cena znalazła się dziś na najwyższych poziomach w tym roku, i nic nie wskazuje, aby trend miał się zakończyć. Dopóki wykres będzie znajdował się powyżej 380 zł, nie widzę zagrożeń dla tendencji wzrostowej. W długim terminie spodziewałbym się nawet ataku na szczyty z ubiegłego roku, oczywiście nie jednym ciągiem, korekty to coś normalnego. Aktualnie należałby właśnie na taką zaczekać, a następnie próbować dołączyć się do strony kupującej.

Akcje Santander BankConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here