Naga Markets

Akcje Salesforce ponad 5,6% wyżej. Przychody spółki rosną o 14% w II kw.W środę spółka produkująca oprogramowanie w chmurze, która świadczy usługi CRM, Salesforce.com Inc. podała swoje wyniki za III kw. 2022 r. Według nich również przychody podmiotu wzrosły aż o 14% do 7,84 miliarda dolarów. Kurs akcji początkowo wystrzelił 5,65 proc. później, w nieregularnych godzinach handlowych spadając do poziomu 149,15 dolarów za akcje, czyli ok 6%.

  • Salesforce podał w środę wyniki i przychody, które pobiły oczekiwania analityków
  • Firma ogłosiła również, że Bret Taylor, współzarządzający firmą, ustępuje ze stanowiska
  • Przychody spółko w III kw. wzrosły o 14% do 7,84B USD
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Akcje Salesforce szybko spadają po równie mocnym wzroście

Salesforce, Inc., czyli znana amerykańska firma produkująca oprogramowanie w chmurze, która świadczy usługi CRM na całym świecie ogłosiła w środę, że jej przychody skoczyły o 14% rok do roku do 7,84 mld dolarów w trzecim kwartale roku fiskalnego 2023.

W przedstawionym raporcie firma podała, że jej dochód netto wyniósł 210 milionów dolarów w okresie trzech miesięcy zakończonym 31 października. Tymczasem zysk na jedną akcję wyniósł 0,21 USD. Ponadto, zgodnie z raportem, prognoza przychodów na czwarty kwartał FY23 wynosi 7,932 mld USD do 8,032 mld USD, co oznacza wzrost o 8% do 10% rok do roku, a prognoza przychodów na rok FY23 wynosi 30,9 mld USD do 31 mld USD, co oznacza wzrost o 17% rok do roku.

wykres Kurs akcji Salesforce 01.12.2022
Kurs akcji Salesforce 01.12.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Jesteśmy wdzięczni naszym klientom za ich zaangażowanie, zwłaszcza że pomagamy im odnieść sukces w tym wymagającym środowisku. Nigdy nie było ważniejszego czasu dla naszych klientów, aby połączyć się ze swoimi klientami w zupełnie nowy sposób – powiedział Marc Benioff, Chair & Co-CEO Salesforce.

Firma ogłosiła również, że Bret Taylor, współzarządzający firmą, ustępuje ze stanowiska. Prezes i współzałożyciel Salesforce Marc Benioff będzie jedyną osobą kierującą firmą.

Akcje Salesforce początkowo wzrosły 5,6% po przedstawieniu wyników, jednak finalnie, w nieregularnych godzinach handlowych akcje zanurkowały blisko 6 proc. do poziomu 149,15 dolarów za akcje.

Bossa

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułSilna sesja na Wall Street. Powell napędza rynki we wzrostach
Następny artykułTesla ponad 7,6% wyżej. Elon Musk zwiększa produkcję w Teksasie
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.