Naga MarketsWybuch pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 zrodził obawy o dalszy wzrost gospodarczy, co doprowadziło do powstania panicznej wyprzedaży na światowych rynkach finansowych jaką obserwowaliśmy w drugiej połowie lutego i pierwszej połowie marca br. Mimo, że od tego czasu notowania wielu indeksów giełdowych zauważalnie wzrosły, to tylko nielicznym udało się wybić powyżej poziomów sprzed kryzysu. Mowa tu oczywiście o amerykańskich indeksach Nasdaq i S&P 500.

  • Globalne akcje wciąż są atrakcyjnie wyceniane 
  • Akcje pozostają tanie w stosunku do obligacji
  • Najbliższe 12 miesięcy będzie należeć do akcji

Lepiej inwestować w akcje niż obligacje

Zdaniem strategów z Goldman Sachs, globalne akcje rzadko były tak atrakcyjne w stosunku do obligacji jak dziś. Fakt ten sprawia, że ich zdaniem inwestorzy powinni poważnie rozważyć alokację swojego kapitału z rynku obligacji na rynek akcji, ponieważ prawdopodobnie przewyższają one obligacje w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy.

Analizując światowe rynki pod względem wskaźnika CAPE Roberta Schillera zauważymy, że “najtańsze” są obecnie akcje spółek rosyjskich (kolor niebieski), a najdroższe amerykańskich (kolor czerwony). Warto zwrócić także uwagę, że polski rynek akcji wypada w tym zestawieniu niezwykle tanio na tle reszty świata.

Źródło: starcapital.de

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro (EUR/USD) podchodzi pod 1,19
Następny artykułKurs dolara (USD/JPY) wzrasta. Rezygnacja premiera Japonii
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here