Naga Markets

Akcje rosną, ale bessa jeszcze się nie skończyła. Z dwóch powodów..Bessa jeszcze się nie skończyła, zgodnie z przekorną analizą nastrojów na giełdzie. Z dwóch przeciwstawnych powodów. Po pierwsze, od dołka z połowy czerwca, wzrosty giełdowe chętnie przybierają na sile, co jest bardziej typowe dla zwyżek na rynku bessy niż dla początków nowej hossy. Po drugie, giełdowemu dołkowi z połowy czerwca nie towarzyszyło nic bliskiego kapitulacji, która często towarzyszy znacznemu dołkowi.

To prawdopodobnie nie koniec bessy

Załączony wykres poniżej ilustruje szybkość, z jaką wiele osób zajmujących się zegarami giełdowymi przeskoczyło na zwyżkową modę. Wykreśla indeks sentymentu biuletynu Hulbert Nasdaq (HNNSI), który jest jednym z dwóch indeksów nastrojów giełdowych, które oblicza moja firma. Odzwierciedla średni zalecany poziom ekspozycji na akcje wśród podzbioru krótkoterminowych timerów rynkowych, którzy koncentrują się na rynku Nasdaq w szczególności.Zobacz również: Madmind Studio [MMS]: wzrost sprzedaż gry Succubus m/m o 400%! Łącznie ponad 215 tys. egzemplarzy!

To zdumiewające, że w ciągu zaledwie sześciu tygodni nastrój zmienił się tak bardzo i tak szybko, że mówimy nawet o ekstremalnych poziomach byka. To nie jest to, co zwykle widzimy na początku nowej hossy. Zwykły wzór jest taki, że zwyżka z dołka bessy początkowo spotkała się ze sceptycyzmem, a nie entuzjastyczną wiarą.

Drugim powodem, dla którego przeciwnicy są podejrzliwi wobec niedawnego wzrostu na rynku, jest brak oznak powszechnej kapitulacji na dołku z połowy czerwca. Zdefiniowane przez Investopedię jako „poddanie się”, które ma miejsce „kiedy wystarczająco duża część inwestorów jednocześnie traci nadzieję na odzyskanie ostatnich strat, zazwyczaj w miarę jak spadek cen nabiera tempa”, kapitulacja następuje co najwyżej, choć nie wszystkie, główne dna.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

 

NED

Jeśli obecna bessa ma postępować zgodnie z typowym wzorcem, to nie skończy się, dopóki nie nastąpi kapitulacja. A to może chwilę potrwać, ponieważ obecny poziom tej metryki kapitulacji wynosi 0%.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here