Naga MarketsAkcje Robinhood tracą po gwałtownym spadku przychodów z handlu kryptowalutamiAkcje platformy Robinhood notowanej na amerykańskiej giełdzie NASDAQ, spadły aż o 8% w reakcji na wiadomość o gwałtownym spadku przychodów z handlu kryptowalutami. Popularna platforma stwierdziła, że gorsza aktywność handlowa w zakresie cyfrowych aktywów doprowadziła do znacznego zmniejszenia liczby nowych kont i niższych przychodów w trzecim kwartale 2021 roku.

  • Kryptowaluty: akcje platformy Robinhood, oferującej między innymi możliwość handlowania cyfrowymi aktywami, straciły aż 8%
  • Przychody firmy uzyskane z handlu kryptowalutami spadły z 233 mln USD w drugim kwartale, do zaledwie 51 mln USD w trzecim kwartale 2021 r.
  • W związku z zaistniałą sytuacją spółka odnotowała skorygowaną stratę netto w wysokości 2,06 USD na akcję
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Spadki Robinhood w handlu kryptowlautami obiły się na notowaniach firmy

Robinhood poinformował, że jego przychody z kryptowalut spadły do poziomu zaledwie 51 mln USD w trzecim kwartale, co stanowi ogromną stratę do poprzedniego okresu, w którym firma odnotowała rekordowe przychody na poziomie 233 mln USD. Spółka powiedziała, że zmniejszona aktywność handlowa w sektorze kryptowalut doprowadziła do znacznego zmniejszenia liczby otwieranych nowych kont i niższych przychodów w porównaniu do poprzedniego kwartału.Według FactSet całkowity przychód firmy za ubiegły kwartał wyniósł jedynie 365 mln USD dolarów, podczas gdy szacunki analityków zakładały przychód na poziomie 437,1 mln USD. Spółka odnotowała skorygowaną stratę netto w wysokości 2,06 USD na akcję, wobec oczekiwań analityków na poziomie 0,67 USD straty.

Robinhood nie odpuszcza i wciąż wspiera cyfrowe aktywa

Robinhood powiedział, że ponad milion klientów zapisało się na listę oczekujących na swój portfel kryptowalutowy, który jest jednym z  najbardziej pożądanych produktów.

Firma uruchomiła również inwestycje kryptowalutowe, pozwalając klientom na automatyczne kupowanie cyfrowych aktywów, bez płacenia prowizji i według własnego harmonogramu.

We wtorkowej rozmowie telefonicznej dotyczącej zysków firmy, dyrektor generalny Vlad Tenev powiedział, że firma wstrzymuję się z dodaniem nowych kryptowalut, do czasu aż ich status brawny nie będzie budził żadnych wątpliwości. Aktualnie w ofercie firmy znajdują się: bitcoin, bitcoin cash, bitcoin SV, dogecoin, ethereum, ethereum classic i litecoin.

– W sprawie dodawania nowych aktywów zamierzamy być bardzo ostrożni – dyrektor generalny Vlad Tenev.

Wcześniejsze spekulacje twierdziły, że token Shiba Inu zostanie dodany do oferty kryptowalut Robinhooda, choć Tenev nie wspomniał o tym podczas wtorkowej rozmowy telefonicznej.

Firma zauważyła również, rekordowe wyniki za drugi kwartał 2021 roku, były powiązane z ogromną popularnością dogecoina, który przyczynił się do otworzenia milionów nowych kont.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here