Naga MarketsAkcje Rainbow Tours wystrzeliły w górę, kurs ponad 20% wyżejPodczas piątkowej sesji na GPW możemy obserwować kiepskie nastroje. W Europie również nie widać przesadnego optymizmu, główne parkiety na Starym Kontynencie znajdują się pod kreską. Na naszym polskim podwórku, indeks dwudziestu największych spółek traci około 0,8%. Jednak patrząc na mniejsze spółki, na szczególną uwagę zasługuje Rainbow Tours, gdzie w pewnej chwili wzrosty przekraczały 20%!

  • Akcje Rainbow Tours dynamicznie w górę
  • Kurs akcji RBW rośnie ponad 20% w piątek 

Rainbow Tours 24% w górę na piątkowej sesji!

Podczas piątkowej sesji możemy obserwować solidne wzrosty na spółce Rainbow Tours (RBW). W pewnym momencie ruch w górę wyniósł nawet ponad 24%, podczas gdy aktualnie część wzrostów została wymazana i osyluje w rejonach 15 zł.

Na rynku nie pojawiła się jednak żadna informacja, czy komunikat, który mógłby tłumaczyć tak silne wzrosty. Można więc stwierdzić, że mamy do czynienia z odreagowaniem po ostatnich spadkach.

Czynnikiem, który mógł przemawiać za wzrostami jest ostatnia rekomendacja Ipopema Securities, gdzie w raporcie z 10 września, analitycy zaczęli wydawanie rekomendacji “kupuj”. Szacują oni, że sprzedaż spółki wróci w ciągu 3 lat do poziomów z 2019 roku.

Zobacz także: GetBack: Czy Leszek Czarnecki zostanie aresztowany ?

Rainbow Tours wykres
Rainbow mocno w górę w piątek, źródło: xStation

Patrząc na sytuację techniczną na spółce, notowania wybijają się górą z kanału wzrostowego, co otwiera drogę w kierunku poziomu 17,5 zł. Z kolei dopiero pokonanie poziomu 25 zł świadczyłoby o zmianie tendencji w długim terminie. Jeżyli chodzi o szerokie ujęcie, kurs wciąż pozostaje znacząco w tyle w porównaniu do poziomów sprzeda paniki wywołanej pandemią koronawirusa.

Jednak trzeba podkreślić, że sytuacja fundamentalna spółki nie wygląda najlepiej w dobie wciąż panującego koronawirusa. Przypomnijmy, że na ostatnim walnym zgromadzeniu, akcjonariusze Rainbow Tours zdecydowali by zysk netto za rok obrotowy 2019 w łącznej kwocie 26,12 mln zł pozostawić w spółce jako zyski zatrzymane.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here