siedziba PZUKurs akcji spółki PZU, najpopularniejszego w Polsce ubezpieczyciela, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,87%. Akcje drożały o 0,70 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 38,20 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 1,44% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy dość dobrych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 38,09 zł. Była to pierwsza mocniejsza sesja, która wyhamowała ostatnie spadki. W sumie od połowy lipca spółka traci już ponad 17%.


Akcje PZU reagują na krawędzi klina

Zerkając na kurs na wykresie tygodniowym, można zauważyć kilkuletnią strukturę polegającą na zawężaniu się notowań czyli tzw. formację klina. Szerszy trend jest spadkowy, mamy coraz niżej położoną serię wierzchołków. Ostatnio doszło do negatywnej sytuacji czyli silnych spadków ceny. Wyprzedaż doprowadza do naruszenia dolnej krawędzi omawianej formacji. Na wykresie tygodniowym, widać że najbliższe wsparcie mamy obecnie w rejonie minimów z połowy ubiegłego roku czyli w okolicach 35,70 zł. Jeżeli więc popyt nie podchwyci wczorajszego odbicie i nie będzie ono kontynuowane, możliwe że kurs szybko dotrze na zeszłoroczne minima.

pzu 14.08.2019
Kurs akcji PZU 14.08.2019, źródło: xStation 5

Umowa na zarządzanie PPK z Polskim Radiem

Podczas wtorkowej sesji spółka poinformowała o podpisaniu umowy przez PZU Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych z Polskim Radiem. Kontrakt dotyczy świadczenia usług polegających na zarządzaniu pracowniczymi planami kapitałowymi. Polskie Radio podało, że na razie nie jest w stanie powiedzieć ilu pracowników będzie objętych programem PPK. Warto dodać, że to kolejna duża firma, która podpisała taką umowę z PZU. Wcześniej były to Energa i PKN Orlen. Spółka liczy także na podpisaniu umowy w tej sprawie z Telewizją Polską.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here