Naga Marketssiedziba PZUNotowania spółki PZU w zeszłym tygodniu testowały istotną strefę wsparcia, pogłębiając jednocześnie tegoroczne minima (ostatni raz cena znajdowała się przy pułapie 40,50 zł w drugiej połowie listopada). Inwestorzy w tym momencie zadają sobie pytanie, czy akcje PZU czeka dynamiczniejsze odbicie w kierunku tegorocznych szczytów, czy raczej kontynuacja deprecjacji i ruch w okolice dołków z 2018?


Akcje PZU pod presją podażową i na istotnym wsparciu

Zaznaczony na wykresie obszar, w którym zatrzymały się akcje PZU wydaje się nie być przypadkowy. Po pierwsze przebiega w nim dolne ograniczenie sporej luki spadkowej z września zeszłego roku, która następnie przez niemal dwa miesiące stanowiła istotny opór dla ceny, doprowadzając między innymi do spadków w okolice 37 zł. Następnie po wybiciu górą poziom zadziałał jako wsparcie pozwalając z kolei na ruch w stronę tegorocznych maksimów nad 45,50 zł. Całość dodatkowo wzmacnia okrągła strefa 40 zł za jedną akcję, 61,8% zniesienia trendu byka z ostatnich miesięcy oraz linia trendu łącząca wyższe dołki.

akcje pzu 11 marca
Akcje PZU na wysokości istotnego wsparcia. Od tegorocznych szczytów tracą jednak 12%. Źródło: Tradingview.com

Jeżeli tak silna strefa wsparcia nie zapewni cenie odbicia, a ta będzie nad nią jedynie konsolidować to zwiększy się ryzyko kontynuacji deprecjacji. Ta mogłaby potencjalnie dojść nawet w okolice październikowych minimów, czyli wspomnianego poziomu 37 zł za akcję. Dopóki jednak wsparcia nie zostały pokonane, utrzymuje się scenariusz korekty wzrostowej – obecny punkt może być więc dobrym na potencjalne dokupienie walorów.

Uwagę warto zwrócić również na obecny układ średnich ruchomych. Szybsza (niebieska) zbliża się coraz wyraźniej do wolniejszej (czerwonej) – ich przecięcie dla wielu inwestorów jest sygnałem trendowym, w tym przypadku wskazującym na spadki. Ostatni raz średnie przecinały się w grudniu (sygnał wzrostowy) i od tego momentu cena zyskiwała niemal 11% (do maksimów z 2019).

Orbex


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here