Naga MarketsAkcje PZU traciły w poniedziałek ponad 6%. WIG20 z sygnałem spadkowym?Złowroga prospadkowa zeszłotygodniowa sesja została “przykryta” nowym rekordem ruchu wzrostowego. Kolejny poniedziałek przyniósł nam jednak najbardziej dynamiczną sesję od kilku tygodni i jeszcze więcej pytań o przyszłość. Michał Palaczyk ze Squaber.com zaprasza na najnowszą odsłonę Sygnałów Dnia na antenie Comparic24.tv gdzie omawia ostatnią sesję miesiąca na WIG20.

  • Jakie jest najbardziej prawdopodobne dalsze rozwinięcie sytuacji na WIG20? Dlaczego w poniedziałek na sesji mieliśmy tak gigantyczne obroty pomimo braku debiutu i kluczowych informacji dla przyszłości gospodarek?
  • W Sygnałach Dnia także więcej „o mrożącej krew w żyłach sesji PZU oraz podejrzanie dobrze wyglądających notowaniach spółki Enter” – zapraszał w komentarzu Michał Palaczyk

Te artykuły również Cię zainteresują
Akcje PZU w dół o ponad 6%. WIG20 czerwono, wyjątkiem tylko 4 spółki

W poniedziałek, 30 listopada 2020 roku, na WIG20 obserwowano bardzo silne obroty na poziomie 1,2 mld zł, które wynikały z przebalansowania w europejskich indeksach MSCI. Sam indeks notował jednak osunięcie o ponad 1,2%, a zdecydowana większość walorów zamykała poniedziałek na czerwono. Niekwestionowanym liderem deprecjacji były tutaj akcje PZU tracące ponad 6%, a w ich ślady podążał PKO BP oraz PGE osuwające się o ponad 5,5%.

Po stronie spółek rosnących znalazły się jedynie 4 podmioty: Allegro, JSW, PKN Orlen oraz CD Projekt. Ten ostatni rósł o ponad 7%, pozostałe notowały wzrosty w zakresie 2,8%-3,4%. Dzięki poniedziałkowemu umocnieniu akcje CD Projekt wzbijały się na najwyższe poziomy od 9 listopada bieżącego roku, ponownie testując pułap 390 złotych.

W Polsce Rajd Św. Mikołaja został najpewniej zakończony, a jak wspominałem w zeszłym tygodniu sesja poniedziałkowa może być sygnałem spadkowym. Wyraz indeksu po tygodniu znowu nabiera spadkowego znaczenia: w zeszłym tygodniu udało się uratować przed statystycznie mocnym sygnałem spadków, jednak w tym tygodniu może być inaczej – komentował Michał Palaczyk.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPBG miało 27,09 mln zł straty netto z dział. kontynuowanej w III kw. 2020 r.
Następny artykułO wykresach ani słowa: USD/CHF, AUD/USD, EUR/CAD
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here