Naga MarketsAkcje PZU rosną o ponad 6%. KNF pozwolił na wypłatę dywidendyNotowania PZU otworzyły się dziś dużą luką wzrostową, a w szczycie kosztowały niema 32 złote. Tak wysokich poziomów nie widzieliśmy od czerwca. Wszystko dzięki decyzji KNF oraz spełnieniu przez spółkę kryteriów do wypłaty dywidendy.

  • KNF pozwolił na wypłatę dywidendy dla ubezpieczycieli spełniających odpowiednie kryteria
  • PZU zalicza się do grona spółek, które mogą wypłacić dywidendę
  • Akcje największego polskiego ubezpieczyciela rosną

PZU ma zielone światło do wypłacenia dywidendy

Ubezpieczyciele, którzy spełniają wyznaczone przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) kryteria, mogą dokonać wypłaty dywidendy w wysokości maksymalnej równej 100 proc. wielkości zysku wypracowanego w roku 2019 oraz 50 proc. wielkości zysku wypracowanego w roku 2020 roku, podała Komisja. Nie jest jednak przesądzone, czy ubezpieczyciel zdecyduje się ją wypłacić w w takim wymiarze.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wcześniej, KNF wydała zalecenie o wstrzymaniu wypłat dywidendy dla spółek z sektora bankowego oraz ubezpieczycieli z powodu pandemii koronawirusa, a konkretnie, jej wpływu na gospodarkę.

– Do stanowiska w sprawie podziału zysku przez ubezpieczycieli podchodzę entuzjastycznie. Ubezpieczyciele będą mogli wypłacić do 100 proc. zysku za 2019 rok i 50 proc. zysku z 2020 roku, o ile spełniają pewne kryteria. PZU spełnia te kryteria. Dywidenda mogłaby więc wynieść łącznie około 3,7 mld zł, co daje 4,28 zł na akcję – powiedział analityk mBanku Michał Konarski.

– Pytanie oczywiście czy PZU zdecyduje się na taki krok. Jeżeli spółka wypłaciłaby ją w maksymalnym wymiarze, to oznaczałoby to, że wypłaciliby 177 proc. oczekiwano zysku netto w 2020 roku. Ciężko powiedzieć, czy PZU na to się zdecyduje, pewnie ważyć będą ewentualne akwizycje – ocenia Konarski.

Akcje PZU podrożały od października o ponad 50%

Notowania PZU na warszawskim parkiecie znajdują się obecnie w silnym trendzie wzrostowym. Drugi impuls wzrostowy pozwolił bykom na pokonanie kanału średnich ze 100- i 200-dni.

Dzisiejsza umocnienie daje nadzieje na kontynuację rajdu, a najbliższy cel stanowi teraz szczyt z czerwca br. w okolicach 32,64 zł. Luka spadkowa jaka powstała na otwarciu dzisiejszej sesji może teraz działać jako wsparcie, jeśli dojdzie do korekty ostatniego impulsu wzrostowego.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here