Naga MarketsAkcje PZU rosną 2%, Tauronu o 1,5% - sezon wynikowy na GPW w pełni!
Marcin Tuszkiewicz omawia sytuację na GPW w tym tygodniu

Zyski firm w Polsce rosną z roku na rok, wskaźnik C/Z spada tworząc przestrzeń do wzrostów. Tylko jak to zrobić z głową i na jakich spółkach? Marcin Tuszkiewicz ze Squaber.com przegląda okazje czekające na inwestorów na WIG20 oraz na mniejszych aktywach. Jak zwraca uwagę, dobrymi wynikami pochwaliły się m.in. PZU, PGE czy ATT. Zwłaszcza Grupa Azoty jest instrumentem ciekawym, ponieważ wskazywanym kilkukrotnie w analizach. Rosną także RBW, Play czy Orange. Szczegóły w coczwartkowym przeglądzie rynku GPW.


PZU testuje 39 zł po dobrych wynikach kwartalnych. Akcje spółki najwyżej od 12 sierpnia

Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) odnotował 879 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2019 r. wobec 1 017 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. W reakcji na pozytywne dane akcje PZU umacniają się w czwartek o 2% i testują poziomy sprzed trzech miesięcy.

“Wyniki za trzeci kwartał 2019 roku są dowodem znakomitej kondycji finansowej Grupy PZU i dynamicznego rozwoju w najważniejszych strategicznie obszarach. Osiągamy to, co założyliśmy i to mimo trudnego rynku, presji cenowej czy obciążeń regulacyjnych. Wysokość składki, którą zebraliśmy w ciągu trzech kwartałów tego roku, a która jest najwyższa w naszej historii, dowodzi zaufania ze strony klientów. Z kolei potwierdzeniem efektywności naszego działania jest poziom zwrotu na kapitale, który wyniósł 23,7%. ” – powiedział prezes PZU Paweł Surówka, cytowany w komunikacie.

Tauron z niższym zyskiem niż w 2018 roku, akcje jednak w górę

Tauron Polska Energia odnotował 188,25 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2019 r. wobec 285,83 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Przychody w raportowanym okresie okazały się jednak wyższe niż rok wcześniej a skonsolidowany zysk netto za pierwsze trzy kwartały plasował się na poziomie 854,35 mln zł, czyli niemal 2 miliony wyżej niż w 2018.

“W analizowanym okresie wynik EBITDA wypracowany przez Grupę Tauron przekroczył 3 mld zł [i wyniósł 3 057 mln zł]. Największy udział w EBITDA Grupy Tauron mają: Segment Dystrybucja (66% udziału) z EBITDA w wysokości 2 mld zł oraz Segment Wytwarzanie (22% udziału) z EBITDA na poziomie 666 mln zł” – czytamy w komunikacie. Raport wynikowy został odebrany przez inwestorów raczej pozytywnie, w efekcie czego akcje spółki zyskują w czwartek 1,5%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here