siedziba PZUKurs akcji spółki PZU, najpopularniejszego w Polsce ubezpieczyciela, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,92%. Akcje drożały o 0,35 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 38,26 zł. Jest to dobry wynik na tle rosnącego wczoraj o 0,77% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy dość dobrych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 38,22 zł. Była to druga wzrostowa sesja z rzędu. W sumie od połowy lipca, podczas ostatniej fali spadkowej, spółka staniało o około 20%.


Akcje PZU zaczynają odrabiać straty, pierwszy cel przy 40 zł

Notowania spółki mają za sobą sporych rozmiarów ruch spadkowy jaki pojawił się w okresie wakacyjnym. W tym czasie spółka potaniała o blisko 20%. Spoglądając na wykres z tygodniową skalą czasową, widać że spadki wyhamowały przy czytelnym poziomie wsparcia okolic 36 zł. Ten poziom już wcześniej służył jako wsparcie i doprowadzał do odbicia kursu. Po za tym, biorąc pod uwagę wcześniejszą sekwencję notowań, tak duży spadek zazwyczaj doprowadzał do reakcji kupujących. Wydaje się, że obecnie o ile zachowanie szerokiego rynku nie będzie przeszkadzać, spółka rozpoczyna okres wzrostów. Od połowy 2017 roku mamy do czynienie z negatywną sekwencją, że każdy kolejny szczyt pojawia się na nieco niższym poziomie. Na razie jednak wydaje się, że mamy otwartą drogę do poprzedniego dołka czyli do okolic 39-40 zł i kurs powinien niebawem testować te okolice.

pzu 17.09.2019
Akcje PZU 17.09.2019

Ruszyła akcja “Prowadzisz – odłóż telefon”

Wczoraj spółka ogłosiła uroczysty start akcji “Prowadzisz – odłóż telefon”. Ma ona na celu uświadomienie społeczeństwu jak dużym zagrożeniem jest prowadzenie samochodu z jednoczesnym rozmawianiem przez telefon. W zeszłym roku jedna czwarta wypadków w Polsce była spowodowana korzystaniem z telefonu komórkowego. Z badań i statystyk wynika, że w Polsce aż 60% kierowców przyznaje się do tego, że korzysta z telefonu komórkowego. W ramach akcji pojawi się m.in. spot telewizyjny zachęcający aby zatrzymać się, jeżeli musimy odebrać telefon.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here