siedziba PZUKurs akcji spółki PZU, najpopularniejszego w Polsce ubezpieczyciela, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,22%. Akcje taniały o 0,45 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 36,41 zł. Jest to przeciętny wynik na tle spadającego wczoraj o 0,53% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 36,55 zł. Była to sesja, która może doprowadzić do wyhamowania ostatniej zwyżki. W sumie od połowy lipca, podczas ostatniej fali spadkowej, akcje spółki staniały już o ponad 20%.


Akcje PZU na kluczowych poziomach

Ostatnie sesje przyniosły wyhamowanie trwającej przez kilka dni zwyżki. Odbicie notowań było oczekiwane, gdyż kurs testuje cały czas kluczowe rejony oparte o wcześniejsze minima. Nadal jednak odbicie z poprzednich sesji nie jest zbyt przekonywujące. Nie ma ono a większej dynamiki, ani też nie jest wsparte wyraźnie wyższymi obrotami. Sytuacja jest niepewna i niesie za sobą zagrożenia techniczne. Gdyż spojrzymy na wykres tygodniowy, widać że cena oscyluje przy kluczowej strefie wsparcia opartej o zeszłoroczne minima. Jeżeli wsparcie nie wytrzyma i cena zacznie znowu spadać to kolejnym celem będą okolice dołka z marca 2017 roku, w więc rejon 34,70 zł.

pzu 11.10.2019
Akcje PZU 11.10.2019

Duży wzrost na rynku ubezpieczeń zdrowotnych

Podczas czwartkowej sesji spółka pochwaliła się, że niemal 75% wzrostu rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce w pierwszej połowie bieżącego roku to zasługa PZU – wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń. Zdaniem ekspertów, wartość całego rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych wyniosła w pierwszej połowie roku ponad 430 mln zł. W porównaniu z poprzednim rokiem, rynek urósł o 43,5 mln zł. W tym czasie wartość polis zdrowotnych w PZU zwiększyła się ze 146,7 do 178 mln zł. Spółka w komentarzu podkreśliła, że tai wzrost osiągnięty został głównie poprzez sprzedaż grupowych ubezpieczeń zdrowotnych dla firm.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here