Naga MarketsBroker CFD, notowany na głównym parkiecie londyńskiej giełdy, Plus500, poinformował w piątek, że podniósł znacznie swoje prognozy finansowe za bieżący rok w związku z rozwojem sytuacji geopolitycznych na świecie oraz zmienności głównych aktywów w drugim kwartale. W efekcie akcje spółki zyskują ponad 8%.


W oświadczeniu prezesa Plus500, Asafa Elimelecha cyztamy, że „pomimo normalniejszych warunków handlowych i zbliżających się zmian regulacyjnych, cały czas zdobywamy nowych klientów poszukujących szerokiej gamy instrumentów finansowych”

Na podwyżkę prognoz finansowych wpływ miały mieć przede wszystkim instrumenty kryptowalutowe. Co więcej Plus500 stwierdza, że 12% wszystkich klientów może skorzystać z transferu na klienta profesjonalnego (EPC), dzięki czemu można korzystać z wyższej dźwigni niż 30:1, która ma zostać wprowadzona z dniem 1 sierpnia.

„Oferta EPC Grupy daje jej silną pozycję do utrzymania przychodów od klientów profesjonalnych… na wyniki Grupy może mieć wpływ tempo, w jakim klienci wnioskują o przeklasyfikowanie i są akceptowani jako klienci profesjonalni” – dodaje Elimelech,

Po publikacji dzisiejszego oświadczenia przez Plus500, akcje spółki zyskują już ponad 9%, przebijając dotychczasowe historyczne maksima i pogłębiając je o kolejne kilkadziesiąt dolarów. Warto przypomnieć, że jeszcze na początku roku za jedną akcję brokera płacono niespełna $1000, teraz jest to $1758.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here