Naga MarketsKryzys gospodarczy spowodowany wybuchem pandemii koronawirusa doprowadził do powstania panicznej wyprzedaży na rynku akcji, co z kolei przyczyniło się do niemal skokowego zainteresowania rynkiem kapitałowym. Późniejsza fala wzrostów sprawiła, że znaczna część osób, które dopiero niedawno otworzyły swoje pierwsze rachunku maklerskie, błyskawicznie osiągnęła bardzo imponujące stopy zwrotu. Tendencja ta z pewnością nie podoba się brokerom działającym w modelu Markt Maker, którzy dla swoich klientów są drugą stroną transakcji.

  • Zyski jednych są stratą drugich
  • Inwestorzy wykorzystali hossę 

Zyski inwestorów uderzają w brokerów

Broker Market Maker to broker, który jest dla swoich klientów drugą stroną transakcji. Najprościej mówiąc to on przejmuje na siebie ryzyko wynikające z transakcji, które zawierają jego klienci. Oznacza to, że zyski klientów są stratami brokera. Do tej pory nie stanowiło to dużego problemu, gdyż zdecydowana większość osób na rynku traciła.

Obecne wzrosty na wielu światowych parkietach sprawiły jednak, że zyski wielu brokerów zaczęły dość szybko topnieć. Internetowa platforma transakcyjna Plus500 Ltd (PLUSP.L) poinformowała w poniedziałek, że straciła ponad połowę swoich kwartalnych przychodów na rzecz klientów generujących niezwykle dobre wyniki handlowe.

Spółka, która utrzymała swoją roczną prognozę na niezmienionym poziomie, stwierdziła, że jej przychody w drugim kwartale wzrosły do 249 mln dolarów, ale zyski handlowe klientów zmniejszyły tę liczbę do około 102,5 mln dolarów.

Spółka, która w drugim kwartale pozyskała 100 tys. nowych klientów oczekuje jednak, że w miarę upływu czasu wyniki handlowe będą miały jednak neutralny wpływ na jej działalność. Jej akcje osuwały się jednak o poranku o niemal 17% powiększając tym samym zasięg trwających od minionego tygodnia spadków do blisko 25%.

Autor poleca także:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPre-Market: Poniedziałkowe przygotowanie do sesji USA, co z głównymi indeksami?
Następny artykułJustin Bennett Price Action: Tygodniowe spojrzenie na rynki 8-12 czerwca 2020
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

2 KOMENTARZE

  1. plus500 postanowił zmienić regulamin oczywiście na nie korzyść inwestorów, dodał przeliczenie walut, podwyższył spready oczywiście na nie korzyść inwestorów i tak sobie próbuje wszystkie straty odbić

  2. Panie Jóźwiak, trzeci artykuł, który dzisiaj czytam i…trzeci błąd.

    Nie może “coś” pikować w górę! Pikuje w dół!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here