Naga MarketsAkcje Playway z wartością godziwą na poziomie 520 zł, rekomendacja Ipopema SecuritiesW raporcie z 24 maja, analitycy Ipopema Securities podwyższyli wartość godziwą walorów PlayWay, jednego z czołowych polskich producentów gier komputerowych. Tym razem, jeden walor Spółki został wyceniony na 520 zł., wobec wcześniejszej ceny 240 zł. Analitycy podtrzymali rekomendację “kupuj”. Owa rekomendacja pochodzi z 24 maja, kiedy 1 walor PlayWay kosztował na giełdzie 459,5 zł.

  • Ipopema Securities podnosi wartość godziwą dla akcji PlayWay z 240 zł. do 520 zł. 
  • Analitycy podtrzymują rekomendację “kupuj”. 
  • W czwartek, przed 13:00 akcje PlayWay drożeją o 0,2%, a kurs wynosi 479 zł. 

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Te artykuły również Cię zainteresują
PlayWay szybko wzbogaca swoje portfolio gier

Jednym z silników napędowych do wzrostów na walorach Spółki w najbliższym czasie, powinny być nowe gry, które sam PlayWay lub jego Spółki zależne wydadzą w nadchodzących miesiącach.

W rekomendacji napisano: “Obecnie przynajmniej 60 istotnych tytułów PC zostało ogłoszonych przez spółki konsolidowane przez PlayWay oraz ponad 45 tytułów zostało ogłoszone przez spółki, w których PlayWay ma udział mniejszościowy. Spodziewamy się, że najbardziej obiecujące tytuły PlayWay’a zostaną wydane także na konsole oraz w wielu przypadkach otrzymają płatne dodatki”.

Analitycy Ipopema Securities prognozują przychody spółki na poziomie 797 mln zł., oraz zysk netto na poziomie 408 mln zł. w nadchodzących latach.

Zobacz również: Które 10 spółek na GPW jest obecnie najdroższe?

Do osiągnięcia pułapu z rekomendacji, brakuje już tylko 8%

Na wykresie zaznaczono moment, w którym pojawiła się rekomendacja analityków. (zielony kwadrat). Od tego czasu, walory Spółki zyskały już kilka procent. W międzyczasie testowana była bariera 500 zł., jednak pierwsza próba spotkała się z niepowodzeniem, podaż szybko zaczęła przewyższać popyt, co widać w postaci długiej czerwonej świecy na wykresie, rysującej się niemal idealnie od poziomu 500 zł.

W czwartek o 13:20 walory PlayWay tanieją o 0,21%, a kurs wynosi 477 zł. Obroty po blisko 4,5 godzinach handlu zbliżają się do 2,5 mln zł.

Notowania PlayWay z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.com

Autorami rekomendacji są Michał Wojciechowski i Marcin Nowak. Pierwsza publikacja raportu miała miejsce 25 maja, o godzinie 8:32. Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczono plik plik PDF z zastrzeżeniami prawnymi.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here