Akcje Play zyskują kurs najwyżej w 2019 rokuKurs akcji spółki Play S.A., jednego z liderów ryku usług telekomunikacyjnych w naszym kraju, rósł podczas sesji z ubiegłego piątku o około 1,56%. Akcje drożały o 0,42 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 27,94 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego w piątek 0,91% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wyższych obrotach, niż w ostatnich dniach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 27,42 zł. Była to sesja nie wnosząca za wiele do szerszego układu technicznego. W sumie od połowy czerwca spółka traci już niemal 25%.


Akcje Play inicjują korektę, celem 30 zł?

Sesja z ubiegłego piątku przyniosła niewielkie wzrosty notowań, które jednak skutkują próbą wyznaczenia lokalnego dołka. Piątkowe maksimum było bowiem najwyższe od czterech sesji. Możliwe zatem, że po mocnych spadkach dochodzi choćby do chwilowego odreagowania. Spoglądając na szerszy kontekst, widać że po ponad 25% przecenie, kurs spółki znalazł się na czytelnym wsparciu okolic 26,50 zł. Wydaje się, że w tym miejscu możliwe jest zainicjowanie korekty, która dotarłaby choćby do poziomu poprzednich dołków w okolicach 30 zł. Pozytywnie wygląda także sytuacja na wykresie tygodniowym, gdzie po dużych spadkach mamy pierwszą wzrostową świecę. Prawdopodobnie więc zaczyna się okres korekty wcześniejszych spadków.

play 3.09.2019
Akcje Play 23.09.2019

Play z obniżoną rekomendacją

W trakcie czwartkowej sesji światło dzienne ujrzała najnowsza rekomendacja dla spółki, autorstwa analityków DM mBanku. Raport datowany jest na 12 września. W rekomendacji podniesiono zalecenie do poziomu „kupuj”, natomiast doszło do obniżenia ceny docelowej z 34,20 zł na 33,10 zł. Nadal jest to wycena sporo wyższa niż rynkowa, gdyż akcje oscylują w rejonie 27 zł. Zdaniem analityków, akcja Play są niedowartościowane po ostatniej przecenie. Ich zdaniem perspektywy wzrostu kursu są atrakcyjniejsze niż w przypadku Cyfrowego Polsatu. Dodatkowo w raporcie prognozuje się poprawę wyniku EBITDA w najbliższych dwóch kwartałach, a także oczekuje się, że całoroczny zysk spółki przekroczy poziom 826 mln zł. Prognoza zysku na przyszły rok sięga niemal 899 mln zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here