Naga MarketsPoniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych już za nami. Okazuje się, że sentyment na warszawskim parkiecie był dziś skrajnie negatywny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na GPW spadł dziś bowiem o 2,86 proc.

  • 3 z 20 spółek z WIG20 zyskiwały w poniedziałek na wartości
  • 17 z 20 spółek z WIG20 traciło w poniedziałek na wartości

Play liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 zaledwie 3 zyskiwały dziś na wartości a aż 17 traciło na wartości. Największe wzrosty dostrzec można było na notowaniach Play, co było reakcją rynku na komunikat o chęci nabycia 100% akcji Play Communications notowanych na GPW (254 625 876 akcji) przez francuską firmę Iliad po cenie 39 zł za sztukę.

Po czerwonej stronie tego zestawienia, znów na szczególną uwagę zasługują natomiast notowania Jastrzębskiej Spółki Węglowej, której akcje zanotowały spadek o 11,81 proc.

Źródło: Stooq

72 proc. spółek z GPW traciło w poniedziałek na wartości

W trakcie poniedziałkowego handlu największe obroty odnotowano na akcjach Play. Warto zwrócić uwagę, że były one niemal 4-krotnie wyższe niż na notowaniach jakiejkolwiek innej spółki z GPW.

Warto także zwrócić uwagę, że jedynie 18 proc. spółek notowanych na warszawskim parkiecie zyskiwało dziś na wartości, aż 72 proc. odnotowało spadki a 10 proc. utrzymało się na względnie stabilnych poziomach.

Źródło: bossa.pl

Akcje Play najwyżej w historii

Spoglądając na notowania Play warto zwrócić uwagę, że wskutek dzisiejszej aprecjacji, cena akcji znalazła się na najwyższym poziomie w historii notowań spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara niemal 2 proc. w górę, euro, funt i frank mocno zyskują, totalna wyprzedaż polskiego złotego 21 września 2020 roku
Następny artykułBlok po 22 – 21 września 2020: EUR/USD, GBP/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here