Akcje Play zyskują kurs najwyżej w 2019 rokuKurs akcji spółki Play S.A., jednego z liderów ryku usług telekomunikacyjnych w naszym kraju, rósł podczas wczorajszej o około 3,64%. Akcje drożały o 1,10 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 31,44 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj o 0,59% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle ostatnich dniach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 31,30 zł. Była to sesja podtrzymująca dotychczasowy ruch wzrostowy. W sumie odbicie notowań w październiku przyniosło już ponad 20% wzrostu ceny.


Akcje Play w stronę luki z września

Wczorajsza sesja wskazała na pewną siłę relatywną spółki, która zyskiwała na tle tracącego szerokiego rynku. Kurs Play zyskuje od początku października, mimo że jest to ruch pozbawiony znaczącej dynamiki i budowany przy dość niskich obrotach. Jak widać na wykres, cena przełamała jednak poziom 30 zł czyli okolice dwóch wcześniejszych dołków. Wybicie doprowadziło do kontynuacji trwających wzrostów. Wydaje się, że obecnie najbliższym celem jest domknięcie luki z początku września. Taki scenariusz wydaje się obecnie najbardziej realny, tym bardziej po publikacji wyników kwartalnych i zapowiedziach możliwych dalszych podwyżek opłat za usługi. Wszystko więc wskazuje, że cena może zmierzać w kierunku 33 zł.

play 14.11.2019
Akcje Play 14.11.2019

Wyniki powyżej oczekiwań

Podczas środowej sesji spółka opublikowała raport za trzeci kwartał. Wynika z niego, że wynik EBITDA w tym okresie wzrósł rok do roku o 17% i wyniósł 636,1 mln zł. Przychody za ostatnie trzy miesiące wyniosły 1,79 mld zł co oznacza wzrost o 5,2% w porównaniu z poprzednim rokiem. Wyniki te są nieco powyżej oczekiwań analityków, stąd pozytywna reakcja rynku. Ponadto w komunikacie do wyników pojawiały się pozytywne stwierdzenia prezesa, o tym, że nie spodziewa się dalszej sprzedaży akcji przez głównych akcjonariuszy oraz, że spodziewa się w długim terminie wzrostu cen usług mobilnych w Polsce.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here