Logo playKurs akcji spółki Play S.A., jednego z liderów ryku usług telekomunikacyjnych w naszym kraju, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,60%. Akcje drożały o 0,84 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 34,32 zł. Jest to dobry wynik na tle rosnącego o 0,01% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach, wyższych niż w ostatnich dniach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 33,14 zł. Była to próbująca zakończyć okres konsolidacji. W sumie od początku czerwca spółka zdrożała już o ponad 45%.


Akcje Play wyhamowują korektę na ważnym wsparciu

Notowania spółki wyraźnie odbiły podczas wczorajszej sesji. Na wykresie dziennym można zauważyć, że w okresie trwającej korekty jest to już drugie odbicie od kluczowego wsparcia opartego o dołki z ubiegłego roku. Wsparcie w rejonie 31,70 zł na razie zatrzymuje ruch podażowy. Z uwagi na silny trend wzrostowy, wydaje się że może to dojść do zainicjowania ruchu powrotnego zgodnego z kierunkiem trendu. Jeżeli tak się stanie, kurs powinien przełamać maksimum z 1 lipca. Jeżeli będzie miało to miejsce, cena może rosnąć w kierunku ostatniego szczytu z połowy czerwca.

play 11.07.2019
Kurs akcji Play 11.07.2019, źródło: xStation 5

Play chce przejąć S3 do końca trzeciego kwartału

Wczoraj spółka poinformowałam że operator sieci Play czyli firma P4 złożyła oficjalny wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie przejęcia kontroli nad spółką 3S. Wcześniej już spółka informował o zamiarach przejęcia tej firmy oraz jej sieci świeci światłowodowej. Spółka liczy na zamknięcie tej sprawy w trzecim kwartale bieżącego roku i szacuję, że przejęcie firmy podniesie przychody o około 0,5% w 2019 roku. W ten sposób spółka znacząco zwiększy swoją sieć światłowodową na terenie naszego kraju.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here