Naga MarketsAkcje Play zyskują kurs najwyżej w 2019 rokuHaitong Bank utrzymuje rekomendację KUPUJ dla Play Communications, podnosząc cenę docelową do 37,9 PLN z 32,5 PLN. Wyższa cena jest skutkiem podwyższenia przez analityków szacunków EBITDA spółki na lata 2019-2021 odpowiednio o 2/3/5 proc. Wpływ na wyższe prognozy mają także dobre wyniki za III kw. 2019 r., w których wystąpiły pierwsze oznaki wzrostu ARPU. W opinii analityków Haitong Banku, spółka obecnie najlepiej wśród polskich telekomów kreuje wartość i EBITDA.

Play zwiększył swoje prognozy na 2019 r. w zakresie EBITDA i FCFE. Silna generacja gotówki sprawiła, że wskaźnik zadłużenie netto/EBITDA spadł do poziomu 2,83 w III kw. 2019 r. (2,93 w II kw. 2019 r.). Z przepływami pieniężnymi dla akcjonariuszy (FCFE) w br. na poziomie 900 mln PLN i EBITDA na poziomie 2,4 mld PLN, spółka jest obecnie wyceniana bardzo atrakcyjnie. W 2019 r. stopa FCF kształtuje się na poziomie 10,3 proc., stopa dywidendy 4,6 proc., EV/EBITDA 6,1, a P/E 8,8.

Zdaniem analityków Haitong Banku, Play wraz z Cyfrowym Polsatem są obecnie najlepszymi propozycjami inwestycyjnymi wśród polskich telekomów, które Haitong Banku analizuje. Mocnymi stronami Play Communications są brak zbyt dużej liczby pracowników, wysoka efektywność, brak kosztownych treści telewizyjnych i ekspozycji na zwalniający rynek reklam telewizyjnych oraz koncentracja na segmencie telko.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOrange Polska z rekomendacją sprzedaj. Kurs w kierunku 5,4 zł?
Następny artykułTwórca prywatnych akademików odpowiada na ostrzeżenie UOKiK. Oświadczenie spółki Gent Holding
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here