Akcje Play zyskują kurs najwyżej w 2019 rokuKurs akcji spółki Play S.A., jednego z liderów ryku usług telekomunikacyjnych w naszym kraju, rósł podczas sesji z ubiegłego piątku o około 2,45%. Akcje drożały o 0,76 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 31,80 zł. Jest to dobry wynik na tle rosnącego o 0,87% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niższych obrotach niż w ostatnich dniach, trzeba mieć jednak na uwadze, że cały tydzień przyniósł bardzo gwałtowne wzrosty. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 31,76 zł. Była to kolejna udana sesja z rzędu, która doprowadziła do zamknięcia bardzo udanego tygodnia. W sumie od początku dopiero co rozpoczętego miesiąca spółka zdrożała już o ponad 23%.


Akcje Play domykają lukę z kwietnia ubiegłego roku. Czas na korektę?

Spoglądając na wykres z interwałem dziennym, widać że od połowy listopada 2018 roku kurs wzrósł o niemal 120%. Wcześniejsze spadki związane były z obawami o bardzo wysoki poziom zadłużenia spółki. Późniejsze odreagowanie i chwilowe wzrost zaczynały przekształcać się powoli w trend wzrostowy, który zdecydowanie przyśpieszył w minionym tygodniu. Oceniając sam tylko układ techniczny, wydaje się że powoli można spodziewać się korekty. Cena ma za sobą bowiem bardzo dynamiczny wzrost, a na wykresie widać, że kurs zaczyna testować okolice luki z końca kwietnia minionego roku. Okolice 32 zł mogą stanowić więc pewien opór, który doprowadzi do przeprowadzenia korekty ostatnich wzrostów.

play 10.06.2019
Kurs akcji Play 10.06.2019, źródło: xStation 5

Play podnosi opłaty. Koniec wojny cenowej doprowadzi do wzrostu zysków

Szukając powodu tak gwałtownego wzrostu z ubiegłego tygodnia warto spojrzeć na szersze otoczenie czyli branżę w jakiej spółka się porusza. Okazuje się bowiem, że podobnych wzrostów doświadczyliśmy na innych spółkach telekomunikacyjnych, w tym głównego konkurenta firmy czyli Orange. Głównym powodem wzrostów na tych spółkach jest wcześniejsze ogłoszenie przez Orange podwyżki taryf za usługi telekomunikacyjne. Początkowo nie wywołało to większej reakcji na rynku, zarówno na spółce Orange jak i Play, a większe wzrosty pojawiły się dopiero w ostatnich dniach, kiedy również spółka Play zapowiedziała podwyżki opłat. Dotąd Play słynął z bardzo agresywnej polityki cenowej w celu zdobycia coraz to nowych obszarów rynku. Podwyżka o obu operatorów kończy więc okres tzw. wojny cenowej, co ucieszyło akcjonariuszy obu spółek. Prawdopodobnie oznacza to także znaczny wzrost wyników, co aktualnie jest wyceniane na giełdzie.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here