PKP Cargo lokomotywaKurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,97%. Akcje taniały o 0,55 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 27,05 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1,74% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 27,30 zł. Był to dzień, który wyznaczył zwrot na południe po kilku dniach wzrostowej korekty. W sumie w ostatnich miesiącach spółka traci już około 50%.


Akcje PKP Cargo na nowych minimach

Spółka odnotowała wczoraj kolejna słabą sesję, podczas której doszło do zwrotu na południe po okresie wzrostowej korekty. Zaledwie dwie sesje odreagowania napotykają na powrót reakcji podażowej. Spoglądając na wykres z tygodniową skalą czasową, widać że niedawno doszło do opuszczenia ruchu bocznego dołem i zintensyfikowanej wyprzedaży, która szybko doprowadziła do odnotowania, nowego historycznego minimum notowań. Obecnie poziomem oporu są okolice poprzedniego minimum w rejonie 29 zł. Wydaje się, że jeżeli nie dojdzie do poprawy na szerokim rynku, trudno będzie o trwałe przełamanie tego poziomu. Na razie więc niewiele się zmienia i nadal mamy negatywny sentyment do spółki.

pkp cargo 4.09.2019
Kurs akcji PKP Cargo 4.09.2019, źródło: xStation 5

Dane sugerują lepszą drugą połowę roku

W ostatnich dniach spółka poinformowała o wynikach za okres styczeń – lipiec. W tym okresie PKP Cargo przewiozło 58,3 mln ton towarów, co oznacza spadek o 8,2% w porównaniu z poprzednim rokiem. Praca przewozowa w tym czasie wyniosła 14,8 mld tkm i była niższa o 10,5%. Pozytywnie natomiast wyglądają dane z sam lipiec. W tym miesiącu, spółka przewiozła bowiem aż 8,3 mln ton towarów co oznacza wzrost rok do roku o 8,5%. Zdaniem spółki dane wskazują na poprawę w branży kolejowej i dlatego druga połowa roku powinna być bardziej udana dla spółki.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here