PKP CargoKurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,46%. Akcje drożały o 0,20 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 44,60 zł. Jest to mimo wszystko nie najgorszy wynik na tle tracącego wczoraj 1,86% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niskich obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 43,80 zł. Była to trzecia słaba sesja z rzędu, która doskonale wpisuje się w trwające od początku kwietnia spadki. W sumie w tym okresie spółka traci już około 15%.


Akcje PKP Cargo w szerszym układzie spadkowym

Spoglądają na wykres z tygodniową skalą czasową, trudno nie zauważyć struktury coraz niższych wierzchołków. Także zwyżka z początku roku zakończyła się poniżej szczytu z sierpnia ubiegłego roku. Mimo tego, wykres ma szanse na pozytywne rozwiązanie. Jeżeli cena zaczęłaby rosnąć, mielibyśmy już trzeci wyżej położony lokalny dołek. Jeżeli jednak tak się nie stanie, wydaje się, że dość realny jest scenariusz kontynuacji szerszego trendu spadkowego. Wtedy kurs kierowałby się na tegoroczne minima lub nawet na kluczowe wsparcie okolic 39 zł.

wykres akcji pkp cargo 24.05.2019
Kurs akcji PKP Cargo 24.05.2019, źródło: xStation 5

Niemal 50% wyższy zysk netto w pierwszym kwartale

Spółka opublikowała wczoraj raport z wynikami za pierwszy kwartał. Zysk netto wyniósł 53,1 mln zł wobec 35,6 mln zł przed rokiem. Wyraźną poprawę mamy także w ujęciu EBITDA oraz w wyniku operacyjnym. Lepsze wyniki udało się uzyskać przy tylko nieznacznie rosnących przychodach. Udział w krajowym rynku przewozów wynosi niemal 44% co czyni spółkę liderem branży. Jedyna wydana w tym roku rekomendacja z końca marca sugeruje wzrost do poziomu 52 zł. Na razie jednak realizacja tego założenia jest bardzo odległa. Wydaje się, że wiele będzie zależało od sytuacji na szerokim ryku. Jeżeli dojdzie do poprawy sentymentu, także PKP Cargo otrzyma swoją szansę na odbicie.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here