PKP Cargo lokomotywaKurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, spadał podczas sesji z ubiegłego piątku o około 2,86%. Akcje taniały o 0,70 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 23,50 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego w piątek 0,41% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 23,75 zł. Była to kolejna słaba sesja w ostatnim czasie. W sumie w kwietniowego szczytu spółka traci już około 55% i nadal nie widać oznak końca trwającej wyprzedaży.


Akcje PKP Cargo z korekcyjnym odbiciem

Październik jak na razie przynosi całkiem udany okres dla notowań spółki. Oczywiście, na tle wcześniejszych spadków cały czas jest t tylko niewielka korekta, aczkolwiek dokonywana przy udziale wyższych obrotów. Możliwe, że tak wielkie spadki doprowadziły do chwilowego wyprzedania rynku i część inwestorów uznało za okazję kupno akcji, które jeszcze na początku roku były dwa razy droższe. Spoglądając na wykres z tygodniową skalą czasową, widać że celem popytu, a zarazem testem siły odbicia mogą być okolice poprzedniego minimum z 2016 roku w rejonie 29 zł. Oznacza to jeszcze całkiem spory bo niemal 20% potencjał do kontynuowania odbicia.

pkp cargo 21.10.2019
Akcje PKP Cargo 21.10.2019

PKP Cargo chce wejść na rynek Rumunii

W miniony piątek spółka poinformowała, że rozpoczęła negocjacje z rumuńskimi spółkami Vest Trans Rail SRL, Ferest Logistics SRL i Romcargounit SRL dotyczące nabycia udziałów w tych firmach. Zdaniem spółki negocjacje stanowią element strategii PKP Cargo na lata 2019-2023, która zakłada ekspansję zagraniczną w obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. Wspomniane spółki są ze sobą powiązane w aspekcie właścicielskim. Zarząd PKP Cargo podkreśla jednak, że samo rozpoczęcie rozmów nie oznacza, że transakcja nabycia udziałów zostanie zrealizowana.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here