PKP Cargo lokomotywaKurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, spadał podczas sesji z ubiegłego piątku o około 2,86%. Akcje taniały o 0,70 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 23,50 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego w piątek 0,41% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 23,75 zł. Była to kolejna słaba sesja w ostatnim czasie. W sumie w kwietniowego szczytu spółka traci już około 55% i nadal nie widać oznak końca trwającej wyprzedaży.


Akcje PKP Cargo z korekcyjnym odbiciem

Październik jak na razie przynosi całkiem udany okres dla notowań spółki. Oczywiście, na tle wcześniejszych spadków cały czas jest t tylko niewielka korekta, aczkolwiek dokonywana przy udziale wyższych obrotów. Możliwe, że tak wielkie spadki doprowadziły do chwilowego wyprzedania rynku i część inwestorów uznało za okazję kupno akcji, które jeszcze na początku roku były dwa razy droższe. Spoglądając na wykres z tygodniową skalą czasową, widać że celem popytu, a zarazem testem siły odbicia mogą być okolice poprzedniego minimum z 2016 roku w rejonie 29 zł. Oznacza to jeszcze całkiem spory bo niemal 20% potencjał do kontynuowania odbicia.

pkp cargo 21.10.2019
Akcje PKP Cargo 21.10.2019

PKP Cargo chce wejść na rynek Rumunii

W miniony piątek spółka poinformowała, że rozpoczęła negocjacje z rumuńskimi spółkami Vest Trans Rail SRL, Ferest Logistics SRL i Romcargounit SRL dotyczące nabycia udziałów w tych firmach. Zdaniem spółki negocjacje stanowią element strategii PKP Cargo na lata 2019-2023, która zakłada ekspansję zagraniczną w obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. Wspomniane spółki są ze sobą powiązane w aspekcie właścicielskim. Zarząd PKP Cargo podkreśla jednak, że samo rozpoczęcie rozmów nie oznacza, że transakcja nabycia udziałów zostanie zrealizowana.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here