Naga MarketsJak możemy przeczytać w raporcie, spółka PKP Cargo odnotowało 183,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. w stosunku do 81,7 mln zł zysku w roku ubiegłym. Na dzisiejszej sesji akcje PKP Cargo reagują bardzo pozytywnie, kurs znajduje się ponad 8% na plusie.


Spółka działa na kilku płaszczyznach, zajmuje się między innymi: przewozem towarów, spedycją, naprawą taboru. PKP Cargo posiada także własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Jest to największy przewoźnik w Polsce, a w skali całej Unii Europejskiej zajmuje drugie miejsce. PKP Cargo zadebiutowało w 2013 roku na warszawskiej giełdzie.

Cytaty:

We wstępie raportu możemy przeczytać: “Przychody Grupy PKP CArgo w 2018 r. przekroczyły 5 mld zł. EBITDA to 907 mln zł, a zysk netto sięgnął niemal 184 mln zł. Tak wysokich przychodów nie uzyskaliśmy od momentu wejścia na warszawską giełdę w 2013, a zostały one osiągnięte głównie dzięki przewiezieniu blisko 122 mln ton ładunków. Bardzo dobre są także inne wskaźniki – nakłady inwestycyjne przekroczyły 894 mln zł, a EBITDA wyniosła 907 mln zł i była nawet o 2 mln zł wyższa niż wcześniejsze prognozy. Odnotowaliśmy ponadto bardzo wysoki wzrost wyniku netto: z około 82 mln zł w 2017 roku do prawie 184 mln zł w 2018 roku”

Zysk operacyjny spółki wyniósł 277,6 mln zł w stosunku do 153,4 mln zł zysku rok wcześniej. EBITDA osiągnęła 907 mln zł wobec 700,3 mln zł.

Zobacz także: Kurs AUD/USD dociera do oporu

Sytuacja techniczna na wykresie

Jeżeli obecne wzrosty się utrzymają, to istnieje szansa na ruch w kierunku 50 zł za akcję. Co prawda w długim terminie cały czas znajdujemy się w trendzie spadkowym, niemniej w momencie wybicia góra poziomu 50 zł, popyt ma szansę odzyskać przewagę. Należy też zwrócić uwagę na to, że w okolicach 40 zł kurs odbijał kilkukrotnie, co przypomina “uklepywanie” dołka, mogące doprowadzić właśnie do większych wzrostów.

Akcje PKP Cargotokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here