Naga Markets webinar


Jak możemy przeczytać w raporcie, spółka PKP Cargo odnotowało 183,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. w stosunku do 81,7 mln zł zysku w roku ubiegłym. Na dzisiejszej sesji akcje PKP Cargo reagują bardzo pozytywnie, kurs znajduje się ponad 8% na plusie.


Spółka działa na kilku płaszczyznach, zajmuje się między innymi: przewozem towarów, spedycją, naprawą taboru. PKP Cargo posiada także własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Jest to największy przewoźnik w Polsce, a w skali całej Unii Europejskiej zajmuje drugie miejsce. PKP Cargo zadebiutowało w 2013 roku na warszawskiej giełdzie.

Cytaty:

We wstępie raportu możemy przeczytać: “Przychody Grupy PKP CArgo w 2018 r. przekroczyły 5 mld zł. EBITDA to 907 mln zł, a zysk netto sięgnął niemal 184 mln zł. Tak wysokich przychodów nie uzyskaliśmy od momentu wejścia na warszawską giełdę w 2013, a zostały one osiągnięte głównie dzięki przewiezieniu blisko 122 mln ton ładunków. Bardzo dobre są także inne wskaźniki – nakłady inwestycyjne przekroczyły 894 mln zł, a EBITDA wyniosła 907 mln zł i była nawet o 2 mln zł wyższa niż wcześniejsze prognozy. Odnotowaliśmy ponadto bardzo wysoki wzrost wyniku netto: z około 82 mln zł w 2017 roku do prawie 184 mln zł w 2018 roku”

Zysk operacyjny spółki wyniósł 277,6 mln zł w stosunku do 153,4 mln zł zysku rok wcześniej. EBITDA osiągnęła 907 mln zł wobec 700,3 mln zł.

Zobacz także: Kurs AUD/USD dociera do oporu

Sytuacja techniczna na wykresie

Jeżeli obecne wzrosty się utrzymają, to istnieje szansa na ruch w kierunku 50 zł za akcję. Co prawda w długim terminie cały czas znajdujemy się w trendzie spadkowym, niemniej w momencie wybicia góra poziomu 50 zł, popyt ma szansę odzyskać przewagę. Należy też zwrócić uwagę na to, że w okolicach 40 zł kurs odbijał kilkukrotnie, co przypomina “uklepywanie” dołka, mogące doprowadzić właśnie do większych wzrostów.

Akcje PKP CargoCoinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here