PKP Cargo lokomotywaKurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 3,70%. Akcje taniały o 1,45 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 37,55 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 0,64% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy dość wysokich obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 37,70 zł. Był to dzień, który wyznaczył nowe minima trwającego od kwietnia trendu spadkowego. W sumie, w tym czasie akcje spółki spadły o około 25%.


Akcje PKP Cargo osuwają się na nowe minima

Spoglądając na wykres z dziennymi notowaniami ceny widać, że ostatnie dni przyniosły silne spadki notowań. W sumie od połowy czerwca przecena sięga już 20%. Szerszy trend spadkowy trwa od początku kwietnia. Wykres tygodniowy pokazuje, że w ostatnich dniach doszło do ważnego wybicia bardzo czytelnej strefy wsparcia w rejonie 39 zł. Wcześniej od marca 2018 roku mieliśmy do czynienia z trendem bocznym. Szersza kilkuletnia tendencja nadal jest niestety spadkowa, a wybicia na nowe minima oznacza prawdopodobnie podtrzymanie tej tendencji. Jak widać na wykresie główne wsparcie możemy mieć w rejonie dołka z maja 2016 roku czyli w okolicach 29 zł.

pkp cargo 19.07.2019
Kurs akcji PKP Cargo 19.07.2019, źródło: xStation 5

Rekomendacja z wyceną na poziomie 41,70 zł

Podczas środowej sesji szerokiej publiczności został zaprezentowany raport z rekomendacją BM Santander. W raporcie analitycy tej instytucji zalecili trzymanie akcji, natomiast cenę docelową dla spółki wyznaczono na 41,70 zł. Analitycy szacują, że po danych o rozczarowującej wielkości przewiezionej masy towarowej w okresie od stycznia do maja, grupa zakończy 2019 rok z ujemną dynamiką wolumenową. Analitycy jako czynniki ryzyka wskazują utrzymującą się presję płacową, niepewne perspektywy odbicia popytu na kolejowe przewozy masowe oraz także niewydolną infrastrukturę.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here