PKP Cargo lokomotywaKurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,66%. Akcje taniały o 0,75 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 44 zł. Jest to dość słaby wynik na tle tracącego wczoraj 0,43% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 44,45 zł. Był to dzień, który wyznaczył nowe maksimum trwającego od końca maj odbicia. W sumie w tym okresie spółka zyskała już około 11%.


Akcje PKP Cargo rosną po odbiciu od linii trendu

Notowania spółki lekko wzrastały podczas wczorajszej sesji, doprowadzając do wyjścia ponad poziomy wierzchołków z końca maja oraz z początku czerwca. Spoglądając na wykres z dziennym interwałem czasowym, widać że od marca ubiegłego roku cena porusza się bokiem między wsparciem w rejonie 39 zł, a oporem okolicy 50 zł. Pozytywnie wygląda okres od końca października ubiegłego roku, gdzie jest respektowana linia trendu łącząca dołki położone na coraz wyższych poziomach. Obecne odbicie rozpoczęte na początku czerwca ma właśnie swój początek przy linii trendu i wydaje się, że kurs w najbliższym czasie powinien wzrastać, być może nawet do wspomnianego poziomu oporu.

pkp cargo 18.06.2019
Kurs akcji PKP Cargo 18.06.2019, źródło: xStation 5

Spółka rozważa budowę nowego terminala w centralnej Polsce

W ostatnich dniach spółka poinformowała o tym, że chciałaby włączyć do swojej sieci kolejny terminal, który miałby zostać zlokalizowany w Polsce centralnej. Warunkiem inwestycji byłoby pozyskanie klienta, który zapewniłby odpowiedni wolumen przeładunków. Jeżeli znajdzie się taki inwestor, spółka przystąpi do analizy opłacalności takiej inwestycji. Ze słów prezesa wynika, że raczej nie będzie chodziło o budowę całkowicie nowego obiektu, natomiast wykorzystanie lub zmodernizowanie istniejącej już infrastruktury. Ostateczna decyzja o tym. czy i gdzie powstanie nowy terminal. powinna zapaść do końca roku.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here