PKP Cargo lokomotywaKurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,56%. Akcje taniały o 0,65 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 24,75 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego wczoraj 0,60% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 24,75 zł. Była to kolejna słaba sesja w ostatnim czasie. W sumie w kwietniowego szczytu spółka traci już około 50% i nadal nie widać oznak końca trwającej wyprzedaży.


Akcje PKP Cargo blisko ostatnich minimów

Spółka odnotowała wczoraj kolejna słabą sesję, podczas której kurs przybliżył się do powrotu na ostatnie minima. Warto dodać, że są to historycznie niskie poziomy. Jedyny pozytyw to fakt, że ostatnio obroty nieco spadają, nadal brakuje jednak oznak, że w najbliższym czasie dojdzie do zainicjowania większej korekty. Spoglądając na wykres z tygodniową skalą czasową, widać że niewielka korekta dotarła zaledwie do poziomu dołka z maja 2016 roku czyli poprzednich, historycznych minimów. Odbicie w tym rejonie świadczy o słabości popytu i negatywnym sentymencie do spółki. Wydaje się zatem, że można oczekiwać jedynie niewielkich korekt, a trend spadkowy może nadal być kontynuowany.

pkp cargo 1.10.2019
Akcje PKP Cargo 1.10.2019

Spadają udziały PKP Cargo w ryku przewozowym

Wczoraj spółka przekazała informacje dotyczące udziału w rynku przewiezionych towarów. Według masy, udział PKP Cargo w rynku spadł od stycznia do 40,73% Przed rokiem udział wynosił 43,26%. Udziały w rynku spadły także według pracy przewozowej z 48,07% przed rokiem do poziomu 44,33%. Warto dodać jednak, że od stycznia przewozy towarowe zmalały w Polsce o niemal 5%. Narastająco w okresie styczeń-sierpień przewozy spadły o 5% wg masy do 157,94 mln ton i o 4,5% wg pracy przewozowej do 37,62 mld tonokilometrów.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here