Naga MarketsPKP Cargo lokomotywaPKP Cargo zadebiutowało w 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnym, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej. W 2018 r. miało 5 183 mln zł skonsolidowanych przychodów.

PKP Cargo odnotowało 49,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I połowie 2019 r., podała spółka, przedstawiając szacunkowe dane.

“Zarząd spółki PKP Cargo S.A. przekazuje do publicznej wiadomości szacunkowe wybrane skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za I półrocze 2019 r.:

– przychody z działalności operacyjnej – 2 446,7 mln zł;

– EBIT – 101,8 mln zł;

– zysk netto – 49,3 mln zł;

– EBITDA – 450,1 mln zł (w tym wpływ MSSF 16 ok. 62,9 mln zł);

– masa towarowa – 55,17 mln ton” – czytamy w komunikacie.

Prezentowane wielkości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Publikacja skonsolidowanego raportu grupy kapitałowej PKP Cargo za I półrocze 2019 r. zaplanowana jest na 22 sierpnia 2019 r., podano również.

Źródło: ISBnews

Sytuacja na wykresie:

Wykres tygodniowy wskazuje na niedawne opuszczeni okresu bocznego dołem. Cały czas spółka traci na wartości i wydaje się, że możliwe jest sięgnięcie historycznych minimów z 2016 roku.

źródło xStation 5

Czytaj także: Akcje PKN Orlen wybijają ważny poziom. Spółka z nową, wyższą rekomendacjąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here