Naga Markets

Akcje PKO zyskały w okolicach 1 proc. Za nami spadkowa sesja na GPWPoniedziałkową sesję na krajowym rynku akcji można podzielić na dwa etapy. Do godziny 14:00, czyli wejścia kapitału ze Stanów Zjednoczonych, główne indeksy zyskiwały na wartości. Sytuacja uległa jednak zmianie pod koniec handlu, gdy minorowe nastroje na rynkach amerykańskich rozlały się również na naszą giełdę. W ostateczności, szeroki WIG stracił 0,62%. Powyższe było konsekwencją słabego zachowania największych spółek skupionych w ramach indeksu WIG20, który stracił blisko 1%. Wśród nich zyskały jedynie akcje trzech banków, tj. PKO-BP, Pekao i Santander Bank Polska.

Akcje PKO zyskały wczoraj 0,82%

Słabość charakteryzowała przede wszystkim zachowanie akcji CD-Projekt (-5,31%) oraz spółek paliwowych. Relatywną przewagę wykazały kolejny dzień z rzędu małe i średnie spółki, których indeksy zakończyły handel w okolicach 0%. W ramach mWIG40 na uwagę zasługiwało zachowanie akcji spółek gamingowych. Walory Huuuge Inc zyskały 9,66%, a Ten Square Games 5,03%. Powyższe można wiązać z informacją, która pojawiła się w ciągu dnia w temacie przejęcia przez Take-Two Interactive producenta gier mobilnych – Zynga za 13 mld USD. Rozbudziło to apetyt inwestorów w temacie potencjalnego przejęcia powyższych spółek przez inwestorów strategicznych. W poniedziałek obserwowaliśmy kontynuację wzrostu rentowności 10-letnich obligacji skarbowych, które przebiły poziom 4,0%, ostatnio widziany w lutym 2017 r.Poniedziałkowa sesja na Wall Street rozpoczęła się od sporych spadków, ale pod koniec dnia inwestorzy odrobili większość strat i dzień zakończył się niewielkimi zmianami indeksów. W ciągu handlu o ponad 2 proc., zniżkował Nasdaq Composite. Indeks w pewnym momencie znalazł się 10 proc. poniżej szczytu z listopada 2021 roku, co stanowiło sygnał wejścia rynku w fazę korekty.

Akcje wielu spółek technologicznych i wzrostowych mocno spadały w pierwszym tygodniu 2022 r., co koresponduje z dalszymi wzrostami rentowności obligacji skarbowych po jastrzębim przesłaniu ostatnich minutek FED.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Pomimo odrobienia spadków w końcówce handlu przez inwestorów obecnych na rynkach w Stanach Zjednoczonych, sesja w Azji zakończyła się spadkami głównych indeksów. W takim otoczeniu zakładamy również słabość krajowego rynku w początkowej fazie handlu. Jak bumerang powraca również temat pandemii COVID-19. W USA zanotowano wczoraj rekord nowych, dziennych zakażeń na poziomie 1,35 mln osób. Z kolei około 5 mln mieszkańców miasta Anyang w środkowych Chinach zostało objętych lockdownem w związku z wykryciem tam co najmniej dwóch infekcji wariantem koronawirusa Omikron. Surowe restrykcje dotyczą już łącznie blisko 20 mln ludzi w trzech miastach ChRL.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forum giełdowe | kernel cena akcji | pzu gpw | kurs zlotego | biomed lublin kurs | indeks sp500 | gpw lotos |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here