Naga MarketsAkcje PKO BP zyskały 2,19 procent. Indeks WIG20 wypadł bardzo dobrze na tle giełd zachodnich Środa przyniosła kontynuację umiarkowanych wzrostów, które miały miejsce na większości głównych parkietów, poza niemieckim DAX. Główny indeks giełdy we Frankfurcie nad Menem stracił blisko 0,30% co było rezultatem słabszego od oczekiwań odczytu indeksu Ifo (99,4 vs 100,4 pkt.), który określa nastroje wśród niemieckich przedsiębiorców.

PKO BP podczas ostatniej sesji zyskało 2,19%

Pozostałe indeksy w Europie zwyżkowały, przy czym zmiany nie przekraczały 1,0%, a indeks szerokiego rynku czyli Stoxx Europe 600 zyskał symboliczne 0,01%. Skromne wzrosty miały miejsce również za oceanem, gdzie S&P500 zyskał „tylko” 0,22%. Ostatnie dni handlu przed sympozjum w Jackson Hole przyniosło stonowanie nastrojów, jak i ograniczenie zmienności.Na tle powyższych bardzo dobrze wypadł krajowy rynek akcji, z WIG20 na czele. Indeks blue chips zyskał ponad 1,0% i tym samym w drugiej próbie zdołał przebić poziom 2300 pkt., który stanowił istotny opór dla wyjścia górą z blisko trzymiesięcznego kanału bocznego. Zwracamy uwagę, że wczorajszy ruch miał miejsce przy relatywnie niskich obrotach w okolicy 550 mln PLN. Motorem napędowym środowego ruchu były notowania PKO BP oraz Allegro. Mocną sesję zaliczył również indeks mWIG40, który ze wzrostem blisko 1,0% zanotował nowy najwyższy szczyt od 2007 roku.

Zwracamy uwagę na mocne zachowanie ropy naftowej od początku bieżącego tygodnia. Wsparciem pozostawała deprecjacja dolara amerykańskiego oraz schłodzenie obaw co do perspektyw popytowych w drugiej połowie roku. W poprzednim tygodniu zapasy ropy w Stanach Zjednoczonych obniżyły się o 3,0 mln baryłek, gdy eksperci spodziewali się spadku o nieco ponad 2,0 mln baryłek. Cena ropy gatunku brent powróciła ponad poziom 65 USD, po spadku z 75 USD do 62 USD w ostatnich dwóch miesiącach.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

W dniu dzisiejszym uwaga inwestorów na całym świecie skupi się wokół startującego sympozjum amerykańskich bankierów na corocznym spotkaniu w Jackson Hole. W dalszych dniach zachowanie inwestorów będzie zależeć od wypowiedzi przedstawicieli banków centralnych, szczególnie w obszarze oczekiwanej redukcji prowadzonego przez Fed skupu aktywów oraz przewidywań w zakresie koniunktury gospodarczej w kolejnych kwartałach.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here