pko_bpKurs akcji największego polskiego banku, spółki PKO BP spadał podczas sesji z ubiegłego piątku o około 0,03%. Akcje taniały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 38,60 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek 0,74% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 39 zł. Była to trzecia spadkowa sesja z rzędu. Od początku października spółka zyskała już około 10%.


Akcje PKO BP z problemami od 3 tygodni

Spoglądając na wykres tygodniowy widać, że od początku lipca mamy układ coraz niżej położonych ekstremów. Ostatnie 3 tygodnie to świece z długimi, górnymi cieniami. Może to sugerować problemy z kontynuacją odbicia od kluczowego wsparcia. Ubiegły tydzień zakończył się spadkami mimo udanego początku tygodnia. Jeżeli historia z ostatnich miesięcy powtórzy się czyli cena zacznie spadać, wydaje się że dość szybko dojdzie do ponownego testu okolic 36 zł, a więc kluczowego poziomu wsparcia na wykresie tygodniowym.

pko bp 12.11.2019
Akcje PKO BP 12.11.2019

Rezerwa na TSUE dopiero w czwartym kwartale

W ubiegły tygodniu bank przekazał informacje dotyczące utworzenia rezerw w związku z wyrokiem TSUE dotyczącym kredytów frankowych. Spółka ma zamiar przedstawić wysokość tych rezerw wraz z prezentacją wyników za ostatni kwarta oraz cały 2019 rok. Cały czas spółka prowadzi rozmowy z audytorami dotyczące wpływu tego wyroku na wysokość rezerw. Warto przypomnieć, że w trzecim kwartale bank nie utworzył rezerw w tym celu. Prezes banku dodał w komunikacie, że podchodzi do kwestii dość wstrzemięźliwie i że świadomość jak wygląda sytuacja klientów i banków będzie znana dopiero w 2020 roku.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here