pko_bpKurs akcji największego polskiego banku, spółki PKO BP spadał podczas sesji z ubiegłego piątku o około 2,33%. Akcje taniały o 0,91 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 37,73 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek o 1,50% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 38,16 zł. Była to pierwsza spadkowa sesja od dłuższego czasu. Od początku października spółka zyskała już około 10%.


Akcje PKO BP hamuje wzrosty

W trakcie kilku ostatnich sesji doszło do znaczących wzrostów na notowaniach spółki, momentami nawet przy nieco wyższych obrotach. Zerkając na kurs na wykresie tygodniowym, widać że mamy do czynienia od początku 2018 roku z trendem spadkowym. Najbardziej kluczowym poziomem w tym czasie są okolice 36-37 zł, od których rozpoczyna się trwające właśnie odbicie. Po kilku świecach z długimi dolnymi cieniami, w końcu kurs odważniej ruszył na północ, tym samym podtrzymując szerszy układ boczny. Dokąd może dotrzeć cena? Bez zmiany szerszego układu, wydaje się, że kurs może sięgnąć linii bessy łączącej dwa poprzednie wierzchołka. Oznacza to, że kurs ma otwartą droga przynajmniej do okolic 40 zł, pod warunkiem, że piątkowa sesja nie będzie miała swojej kontynuacji.

pko bp 28.10.2019
Akcje PKO BP 28.10.2019

Do końca roku odział PKO BP na Słowacji

W miniony piątek spółka przekazała informacje o tym, że planuje jeszcze w tym roku uruchomić oddział korporacyjny na Słowacji. Ponadto, spółka cały czas analizuje możliwość wejścia na kolejne rynki. Dotąd spółka posiadała już swoje oddziały w Niemczech oraz Czechach. W ofercie słowackiego oddziału korporacyjnego znajdzie się cała gama usług oferowanych przez bank, są to m.in. bankowość transakcyjna, międzynarodowy cash pooling, bankowość elektroniczna, produkty skarbowe, trade finance oraz kredyty korporacyjne. Zdaniem spółki kolejne placówki będą otwierane tam, gdzie będzie zapotrzebowanie swoich klientów, tak aby polskie firmy mogły dokonywać skutecznej ekspansji zagranicznej.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here