Filia PKO BPKurs akcji największego polskiego banku, spółki PKO BP rósł podczas środowej sesji o około 1,66%. Akcje drożały o 0,70 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 43,14 zł. Jest to niezły wynik na tle rosnącego wczoraj o 0,76% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy dobrych obrotach, które utrzymują się od początku miesiąca. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 42,86 zł. Była to kolejna sesja wpisująca się w trwające od połowy maja odbicie notowań. Od dołka z 15 maja, zwyżka sięga okolic 16%, wybijając przy tym nieźle respektowaną linię trendu spadkowego, co zmieniło obraz techniczny na zdecydowanie bardziej pozytywny.


Akcje PKO BP z dynamicznym wzrostem. Czas na korektę?

Spoglądając na wykres, widać że końcówka tygodnia przynosi pewne spowolnienie bardzo silnych wcześniejszych wzrostów. W bardzo krótkim czasie akcje spółki podrożały o kilkanaście procent. Na wykresie widać, że przełamana została całkiem nieźle respektowana linia trendu spadkowego, która istniała od początku września ubiegłego roku. Wydaje się, że teraz może nadejść czas niewielkiej korekty. Kluczowym celem dla strony popytowej zdaje się być szczyt z końca sierpnia 2018 roku w okolicach 44 złotych.

pko bp 14.06.2019
Kurs akcji PKO BP 14.06.2019, źródło: xStation 5

Prace nad technologią blockchain

Wczoraj spółka informowała, że wspólnie z Politechniką Warszawską zrealizuję projekt badawczo-rozwojowy, którego celem będzie zdobycie kompetencji w zakresie emisji oraz obrotu tokenami czyli usługami wykorzystującymi technologie blockchain. Wartość projektu wynosi około 13,4 mln zł z czego 6,6 mln zł stanowić będzie dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Wydaje się, że jest to słuszny kierunek rozwoju, a warto pamiętać także, że wszelkie wzmianki o wprowadzeniu technologii blockchain są często mile widziane przez inwestorów. Spółka podała także, że głównym celem prowadzonych badań będzie opracowanie platformy, która ma świadczyć usługi właśnie z wykorzystywaniem tokenów.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here