pko_bpKurs akcji największego polskiego banku, spółki PKO BP rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,24%. Akcje drożały o 0,09 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 37,80 zł. Jest to przeciętny wynik na tle rosnącego wczoraj o 0,12% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 37,30 zł. Była to sesja, która nie zmieniła układu technicznego. Od połowy września spółka traci już niemal 15% swej wyceny.


Akcje PKO BP przy kluczowym wsparciu

Notowania spółki zachowują się dość słabo w tym roku. Ostatnie miesiące to problem oczekiwania na werdykt Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie kredytów udzielanych w szwajcarskiej walucie. Wydaje się, że jak na tak istotną kwestię to notowania spółki i tak za dużo nie straciły. Wyrok okazał się wprawdzie korzystny dla klientów, aczkolwiek nie oznacza katastrofy dla sektora bankowego. Każdy z poszkodowanych klientów będzie musiał także walczyć w swojej sprawie w sądzie, co oznacza, że ewentualne roszczenia zostaną rozłożona na lata. Spoglądając na kurs na wykresie tygodniowym, widać że mamy do czynienia od początku 2018 roku z trendem spadkowym. Najbardziej kluczowym poziomem w tym czasie są okolice 36 zł, które obecnie są testowane. Na razie pojawia się niewielka reakcja popytowa, ale wydaje się, że są szanse choćby za zainicjowanie korekty.

pko bp 10.10.2019
Akcje PKO BP 10.10.2019

PKO BP rozważa zakup mBanku

Podczas środowej sesji spółka przekazała informacje, że zamierza analizować możliwość przejęcia mBanku. Prezes poinformował, że PKO BP realizuje strategię rozwoju organicznego, ale nie wyklucza akwizycji innych banków. “To czy jakiś inny bank, który jest na sprzedaż, będziemy analizowali, to jest dla nas normalna sprawa, a jakie z tego wyciągniemy wnioski to przyszłość pokaże” – dodał prezes spółki w rozmowie radiowej. Warto przypomnieć, że niedawno spore poruszenie wywołała zapowiedź Commerzbanku dotycząca planów sprzedaży akcji mBanku.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here