pko_bpKurs akcji największego polskiego banku, spółki PKO BP spadał podczas wczorajszej sesji o około 3,32%. Akcje taniały o 1,26 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 36,50 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego wczoraj 0,53% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 36,70 zł. Była to sesja, która nie zmieniła układu technicznego. Od połowy września spółka traci już niemal 15% swej wyceny.


Akcje PKO BP na ważnym wsparciu

Od początku trwającego miesiąca trwa próba zainicjowania odbicia na notowaniach PKO BP. Na razie reakcja strony popytowej wygląda dość słabo i mamy jedynie wyhamowanie wcześniejszych spadków. Ostatnie miesiące to problem oczekiwania na werdykt Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie kredytów udzielanych w szwajcarskiej walucie. Wyrok okazał się wprawdzie korzystny dla klientów, aczkolwiek nie oznacza katastrofy dla sektora bankowego. Każdy z poszkodowanych klientów będzie musiał także walczyć w swojej sprawie w sądzie, co oznacza, że ewentualne roszczenia zostaną rozłożona na lata. Zerkając na kurs na wykresie tygodniowym, widać że mamy do czynienia od początku 2018 roku z trendem spadkowym. Najbardziej kluczowym poziomem w tym czasie są okolice 36 zł, które obecnie są testowane.

pko bp 15.10.2019
Akcje PKO BP 15.10.2019

PKO BP wznawia postępowanie egzekucyjne wobec Ursusa

Podczas wczorajszej sesji pojawiły się informacje o tym, że PKO BP nie zamierza odpuszczać firmie Ursus i pod koniec września bank złożył wniosek o ogłoszenie upadłości Ursusa, a w ubiegłym tygodniu wznowił postępowanie egzekucyjne. Komornik w spółce pojawił się już w marcu i próbował zająć obciążone ruchomości. Spółka obroniła się tym, że wobec niej toczy się postępowanie restrukturyzacyjne. Sąd na wniosek Ursusa zawiesił postępowanie egzekucyjne na 3 miesiące. Pod koniec września PKO BP złożyło wniosek o ogłoszenie upadłości producenta maszyn rolniczych.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here