Naga Markets

Akcje PKO BP straciły 2,6 proc. Nastroje rynkowe nie napawają entuzjazmemPiątkowa sesja zakończyła się spadkiem WIG20 o 1,0% przy obrotach na poziomie 1,1 mld PLN. W ujęciu tygodniowym polskie blue chipy zyskały 3,1% (od początku nowego 2022 roku stopa zwrotu wynosi około 5%). W piątek indeksowi ciążyły banki, PKO BP stracił 2,6%, Santander PL (-1,5%), Pekao (-0,4%).

Akcje PKO BP ciążyły notowaniom indeksu WIG20

WIG-Banki zanotował spadek o 1,6%. Również mWIG40 i sWIG80 zakończyły dzień pod kreską tracąc odpowiednio 0,9%/0,7%. Wśród przedstawicieli średnich spółek, liderem spadków był mBank, który poszedł w dół o 4,2%, natomiast z małych pozytywnie wyróżniły się walory CI Games, które zyskały 3,1% po przedstawieniu przez dewelopera gier szacunkowych przychodów za 2021 r. W piątek zadebiutowała druga w tym roku spółka na rynku NewConnect – Eco5Tech, a jej kurs poszybował górę o 123,3%. Również inne europejskie parkiety kończyły tydzień w niedźwiedzich nastrojach, DAX stracił 0,9%, CAC40 (-0,8%), FTSE100 (-0,3%).Piątkowe notowania Na Wall Street przyniosły zwyżkę Nasdaq o 0,6%, S&P500 zakończył dzień delikatnie powyżej poziomu odniesienia (0,1%), negatywnie wyróżnił się Dow Jones, który stracił 0,6%. W ujęciu tygodniowym indeksy zyskały odpowiednio po 1,9%/1,2%/0,2%.

W USA rozpoczął się sezon wyników za 4Q’21, jak zwykle pierwsze raporty przedstawiły największe banki i spółki z sektora finansów. Po gorszych od oczekiwań wynikach akcje JP Morgan zniżkowały o 6,2%. W związku z Dniem Martina Luthera Kinga dzisiejszy handel, będzie odbywał się bez udziału inwestorów z USA. W Azji Shanghai Composite Index finiszuje 0,6% na plusie, a Nikkei idzie w górę o 0,9%.

Nastroje na początku nowego tygodnia nie napawają zbytnim entuzjazmem…od samego rana kontrakty terminowe na DAX i na amerykańskie indeksy znajdują się na lekkim minusie.

Autor: Krzysztof Tkocz

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: średni kurs euro | giełda rekomendacje | playway cena akcji | cdprojekt kurs akcji | średni kurs euro nbp | kur dolara | mercator kurs akcji |

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here