Filia PKO BPKurs akcji największego polskiego banku, spółki PKO BP rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,34%. Akcje drożały o 0,51 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 38,60 zł. Jest to przeciętny wynik na tle rosnącego wczoraj o 1,32% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 38,60 zł. Była to sesja, która nie zmieniła układu technicznego. Od połowy września spółka traci już niemal 15% swej wyceny, ostatnie dni przynoszą jednak próby zainicjowania odbicia.


Akcje PKO BP z próbą zainicjowania odbicia

Ostatnie sesje upłynęły pod znakiem wzrostów na notowaniach spółki, aczkolwiek martwi brak wyższych obrotów. W zasadzie z dnia na dzień, wolumen jest coraz niższy, co może nie wróżyć dobrze rozpoczętemu w taki sposób obiciu. Lepiej wygląda to na wykresie tygodniowym, gdzie mamy już kilka świec z długimi dolnymi cieniami, które sugerują, że odbicie w końcu nadejdzie. Zerkając na kurs na wykresie tygodniowym, widać że mamy do czynienia od początku 2018 roku z trendem spadkowym. Najbardziej kluczowym poziomem w tym czasie są okolice 36-37 zł, które obecnie są testowane. Widać jakąś reakcję, która może zainicjować trwalsze odbicie, tym bardziej, że spółka ma za sobą już spore spadki, a główny temat czyli kredyty frankowe i wyrok TSUE jest już za nami.

pko bp 23.10.2019
Akcje PKO BP 23.10.2019

Bank ma już 4 mln aplikacji IKO

Wczoraj bank poinformował, że przekroczył 4 mln aktywnych aplikacji IKO i szacuje, że do końca roku liczba ta sięgnie 4,25 mln, a liczba dokonanych transakcji wzrośnie do 172,6 mln. Zdaniem spółki, dalszy wzrost w obecnym tempie czyni spółkę nie tylko największym bankiem mobilnym w Polsce, ale także prawdopodobnie i w tej części Europy. Na koniec pierwszego półrocza odsetek logowań mobilnych w IKO wzrósł do 59% wobec 50% w całym 2018 roku. Warto podkreślić, że PKO BP cały czas rozwija swoje rozwiązania i do IKO dodał w tym roku min. bilety komunikacji miejskiej oraz ubezpieczenia komunikacyjne, a także planuje kolejne nowości w tym i 2020 roku.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here